Gökkaya Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Gökkaya Koyu, Demre ile Kaş arasında kalan nadide bir bölgede olup masmavi denizi ve ferahlatıcı serin sularıyla meşhurdur.

Rate this post

Gökkaya Koyu, Demre ile Kaş ilçeleri arasında muhteşem bir bölgede yer almakla birlikte 3 adette girişi vardır. Kaş tarafındaki batı geçidi Kisneli Adası ile ana karanın hemen ortasında, orta geçidi Kisneli ve Aşırlı Adası arasında, Demre yönündeki doğu geçidi ise Aşırlı Adası ile ana karanın arasında bulunmaktadır.

Tarihi Likya kalıntılarına oldukça kısa bir mesafede yer alan Gökkaya Koyu; Simena Antik Kenti, Üçağız Sahil Köyü ve Kekova Batık Şehir tarafından çevrelenmektedir. Buraya gelenlere harika manzaralar sunan koyun ortasında kayalıklardan ibaret adacık ve kuzey tarafından da tarihi kalıntılar mevcuttur.

Gökkaya Koyu

Kültürel ve doğal güzelliklerin yanında tarihi açıdan da bambaşka bir atmosferi bulunan koyda mavi tur tekneleri ve yatlar demirlemektedir. Çeşitli aktiviteler ile eğlence imkanlarının bulunduğu bölgede su sporları yapan işletmeyle bir de bar yer almaktadır.

Gökkaya Koyu Nerede?

Gökkaya Koyu; Demre ile Kaş ilçeleri arasında kalan Kekova bölgesinde yer almaktadır. Yaz aylarında çokça kalabalık olan koya düzenlenen tekne turları buranın popülerliliğinin artmasına sebebiyet vermektedir.

Gökkaya Koyu’na Nasıl Gidilir?

Gökkaya Koyu’na ulaşım sadece tekne yoluyla sağlanmaktadır. Üç farklı girişe sahip olunan koya girmek için kale tarafı tercih edilirse buradaki kayalıklara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Gökkaya Koyu

Zemin kısmında soğuk su kaynakları bulunan koyun denizi diğer koylara göre biraz daha serindir. Kavurucu sıcaklıktaki Akdeniz’in havasında yananlar için Gökkaya’nın ferahlatıcı sularında yüzmek bambaşka zamanlar geçirilmesine neden olacaktır.

Antalya Kekova Hangi İlçeye Bağlı?

Kekova, Antalya’nın Demre ilçesine bağlıdır. Kaleköy ve Üçağız açıklarındaki küçük kayalıklardan oluşan bir ada olan bölge turistlerinde ilgi odağıdır.

Üçağız Nereye Bağlı?

Antalya’nın Demre ilçesine bağlı olan Üçağız, doğal güzellikleri kadar masmavi denizi ve tarihi yapıtlarıyla ön plandadır.