Kaş Belediyesi Halk Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kaş Belediyesi Halk Plajı özellikle Meis Adası manzarasıyla meşhur olup yaz mevsiminde turistlerin akınına uğramaktadır.

Rate this post

Kaş Belediyesi Halk Plajı, masmavi suları ve Meis Adası manzarası ile oldukça büyüleyicidir. Çukurbağ Yarımadası üzerindeki plaj popüler mekanlar arasında yer aldığından özellikle yaz mevsiminde yöre halkı ve turistlerin akınına uğramaktadır.

Halk Plajı olmasına rağmen muadillerinden daha bakımlı ve temiz olan bu mekanda restoran, kafe, otopark ve üstelik birde Kadınlar Plajı bulunmaktadır. Belediyeye ait olan plajın restoranlarındaki fiyatlar uygun olup ekonomik anlamda bütçeye de destek olduğundan sıkça tercih sebepleri arasındadır.

Kaş Belediyesi Halk Plajı

Kaş Belediyesi Halk Plajı merkeze yakın konumunun yanı sıra uzun kumsalı nedeniylede tercih edilmektedir. Plajın sahil kısmı her ne kadar çakıllı olsa da Kaş’taki diğer plajlarda dikkate alındığında yetişkinler için bu sorun olmaktan çıkmıştır. Çocuklar için deniz ayakkabısı önerilirken sabahları sakin olan deniz öğleden sonra biraz dalgalanmaktadır.

Kaş Belediyesi Halk Plajı Nerede?

Kaş Belediyesi Halk Plajı, Antalya’nın Kaş ilçesindedir. Çukurbağ Yarımadası üzerindeki plaj aslında net olarak İnceboğaz ve Hidayet Koyu arasında yer almaktadır. Mavi bayraklı plajlar arasında bulunan bu mekan denizin berraklığı kadar ulaşım kolaylığı ile de tercih sebeplerindendir.

Plaja girişler ücretsiz olup istediğiniz yerden denize girebilir ya da istediğiniz yere havlunuzu atarak güneşlenebilir veya serinleyebilirsiniz. Plajın hemen paralel kısmında güneşlenmek adına çimden bir alan bulunmaktadır.

Kaş Belediyesi Halk Plajı

Kaş Belediyesi Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kaş Belediyesi Halk Plajı, ilçenin merkezine 1.5 km kadar mesafededir. Yürüyerek bile rahatlıkla ulaşılabilen plaja ortalama varma süresi 15 dakika kadardır. Yol boyunca manzaranın nefesleri kestiğini söylemekte mümkündür.

Yürümek istemeyenler için merkezdeki caminin hemen yanında minibüs durağı vardır. Her yarım saatte bir kalkan minibüslerle plaja rahatlıkla ulaşabilir ya da yolunuza taksi ile de devam edebilirsiniz.