Hidayet Koyu Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Hidayet Koyu Plajı, akvaryum berraklığındaki denizi ve suyun içerisindeki balık çeşitliliğiyle cennetten bir köşe gibidir.

Rate this post

Hidayet Koyu Plajı geçmiş dönemlerde adını burada yaşamış olan Hidayet adında bir adamdan almıştır. 2015 senesinde açılan bu tesisten daha öncede denize girilebilmesine rağmen bu kadar tanındık değildi.

Plajı her ne kadar çakıl olsa da kumdan hoşlanmayanlar adına farklı bir alternatif olan Hidayet Koyu Plajı’nda çıplak gözle denizin dibini görebilmek mümkündür. Eşsiz bir su altı yaşamının güzelliklerini bünyesinde barındıran plajda suya girmek isteyenler şnorkel ya da deniz gözlüğü kullanmalıdır.

Çukurbağ Yarımadası‘nın hemen orta kısmında yer alan Hidayet Koyu Plajı’nın en önemli belirgin özellikleri arasında akvaryum berraklığındaki denizi gelmektedir. Kıyı kesiminden birkaç metre uzaklaşanların aslan balığı, müren, kalamar, yengeç ve deniz anası görme şansı oldukça yüksektir.

Hidayet Koyu Plajı

Maviyle yeşilin bir bütün oluşturduğu plajda Caretta Caretta’lar, orfozlar ve rengarenk balıklarla beraber yüzmek isteyenler heyecan dolu anlar yaşayabilir ve hayatları boyunca unutamayacakları anlara şahitlik edebilirler.

Hidayet Koyu Plajı Nerede?

Hidayet Koyu Plajı, Antalya’nın Kaş ilçesindedir. İlçe merkezine sadece 3 km kadar mesafede yer alan plaj hem Çukurbağ Yarımadası’na hem de Limanağzı’na bakmaktadır.

Hidayet Koyu Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kaş’ın merkezine yakın konumda olan Hidayet Koyu Plajı’na yürüyerek gitmek bile mümkündür. Ayrıca ilçe merkezinden kalkan minibüsler ve taksiler ile de plaja ulaşmak oldukça kolaydır.