İnceboğaz Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Rate this post

İnceboğaz Plajı, Çukurbağ Yarımadası’nın en ince kısmında konumlanmasından dolayı oldukça popülerdir. Plajın büyük bir kısmı hem açık hem de kapalı koya bakmasından ötürü tercih sebebidir. Ancak açık tarafa bakan yeri biraz rüzgarlı ve dalgalıyken kapalı kısmı ise düz ve daha az kıpırtılıdır.

Küçük çakıl taşlarının bulunduğu kumsalı ışıl ışıl, sığ ve ılık sularla çevrili olduğu İnceboğaz Plajı; çocuklu aileler ile yüzmeyi yeni öğrenenler için ideal bir konumdadır. Büyüleyici bir manzara eşliğinde plajı çepeçevre saran yemyeşil tepeler, mavi ve yeşilin ahenkle buluşmasını sağlayan görsel şölen balık tutmayı sevenler adına idealdir.

İnceboğaz Plajı

Plajda ilk birkaç metre inanılmaz berrak olup suyun içerisinde çakıl taşları görülse de şezlongların olduğu alan çakıllara kaplıdır. Çakıllar zamanla aşınıp az da olsa yuvarlaklaşsa da bazen de rahatsız edici duruma gelebilmektedir.

İnceboğaz Plajı’nın en güzel olduğu saatler sabahın ilk ışıklarıdır. Genellikle sabah saatlerinde plaj ıssız ve çok şahane olurken etrafta da kimsecikler bulunmamaktadır. Güneşin doğduğu andan itibaren etrafın aydınlanmasını izlemek ve gökyüzünü boyayan kırmızı tonları hissetmek çok keyif vericidir.

İnceboğaz Plajı Nerede?

İnceboğaz Plajı, Antalya’nın Kaş ilçesi sınırlarındadır. Andifli Mahallesi Beyhan Cenkçi Caddesi üzerindeki plajda deniz oldukça berrak ve cam gibi olduğundan akvaryumu andırmaktadır. Kayaların dip kısmından gelen kaynak suları denizi bazı zamanlarda soğutmaktadır.

İnceboğaz Plajı

İnceboğaz Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kaş merkeze yakın konumda bulunan İnceboğaz Plajı’na ulaşım oldukça rahattır. Yol istikameti boyunca manzara oldukça güzel ve yeşillikler içerisindedir. İlçe merkezinden kalkan dolmuşlarla 10 dakika içerisinde plaja varmanız da mümkündür. Plaja girişler ücretsizdir.