Kurşunlu Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Kurşunlu Şelalesi, doğal güzellikleri ve harika doğasıyla Antalya'ya gelen turistlerin ilgi gösterdiği mekanlardandır.

Rate this post

Kurşunlu Şelalesi, Antalya’nın doğal güzelliklerinden biri olup görülmeye değer noktaları arasındadır. Harika doğasının yanında büyüleyici bir güzelliğe sahip olan şelale, 7 adet gölet ile birbirine bağlanmaktadır. 18 metre kadar yükseklikten dökülen şelale, yerli ve yabancı turistler tarafından çok fazla ilgi görmektedir.

2 kilometrelik bir kanyon içerisinde yer alan Kurşunlu Şelalesi tam olarak 1986 yılında bulunduğu alana park yapılarak ziyaretçilere açılmıştır. Piknik alanları, manzara seyir terasları, çocuk parkı, yürüyüş parkuru, restoran, içme suyu ve otoparkın bulunduğu bu parkın içerisinde vakit geçirmek oldukça güzeldir.

Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi’nin yer aldığı doğal çevre özellikle sağlıklı orman dokusu, zengin bitkilerin çeşitliliği ve ilginç su formları ile eşine az rastlanır bir güzelliktedir. Bölgedeki ormanlık alanda kızılçam ağaçları varlığını gösterirken incir, harnup, yabani zeytin, defne, doğu çınarı, sakız ağacı ve söğütte kendisine yer bulmaktadır.

Tabiat Parkı’nda ise tavşan, sincap, yaban domuzu, tilki, sazan, üveyik, ağaçkakan ve daha birçok türde hayvan türü bulunmaktadır.

Kurşunlu Şelalesi Nerede?

Kurşunlu Şelalesi, Antalya-Isparta karayolunun 24 km’sinden sola dönüş yapılarak 7 km kadar devam edildiğinde ulaşılan bir bölgededir. Antalya il sınırları içerisinde kalan şelale, Aksu ilçesindedir.

Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Kurşunlu Şelalesi’ne özel aracınızla yaklaşık 35 dakikalık bir yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile şelaleye gitmek isteyenler ise belediye otobüsleri veya minibüslerden faydalanabilir. Şelaleye ulaşabilmek için 230 ve 231 numaralı minibüsler ve 79 numaralı otobüs hatları gün boyunca hizmet vermektedir.

Kurşunlu Şelalesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Haftanın 7 günüde açık olan Kurşunlu Şelalesi giriş ücretleri 2023 yılı dan yetişkinler için 10 TL, öğrenci ve indirimliler içinde 5 TL’dir.

Kurşunlu Şelalesi Hangi İle Ait?

Kurşunlu Şelalesi, Antalya ili sınırları içerisindedir. Antalya-Isparta karayolu üzerinde yer alan şelale tam anlamıyla Aksu ilçesindedir.

Kurşunlu Şelalesi Suya Girilir Mi?

Kurşunlu Şelalesi’nde suya girmek yasaktır. Çocuklar için oyun alanları ve seyir terasları bulunan şelale içerisinde yer alan tesislerde kişiler kendi ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmektedir.