Uçsuz Bucaksız Sahilleriyle 7 Büyüleyici Antalya Koyu

Uçsuz bucaksız sahilleriyle unutulmaz bir tatil geçirmek adına bir yol izlemek isteyenler için büyüleyici Antalya koyları hakkında bilgiler verdik.

Rate this post

Antalya koyları unutulmaz bir tatil geçirmek isteyenler adına büyük önem taşımaktadır. Doğal güzellikleriyle her zaman ön planda olan Akdeniz’in uçsuz bucaksız sahilleri ve denize girilecek çok sayıdaki büyüleyici koyu sınırsız bir eğlencenin kapılarını sonuna kadar açmaktadır.

Antalya ve ilçelerinde yer alan koylara yolculuk yaparak masmavi derin sularda kulaç atmanın keyfini sürmek tarif edilemez bir güzelliktir. Kalabalıktan kaçarak sakin ve sessiz bir tatil için Antalya koyları konusunda deneyim yaşamak bu zamana kadar geçen tecrübenin ortak noktası haline gelecektir.

İşte Akdeniz’de muhteşem güzellikteki büyüleyici Antalya koyları…

Andrea Doria Koyu

Andrea Doria Koyu

Andrea Doria Koyu, Antalya’nın Finike ilçesinde yer alıp dağların arasında uzanan gizli kalmış bakir bir güzelliğe sahiptir. Cennetten bir köşe olan bu koy, adını Cenevizli Amiral Andrea Doria’dan almıştır. Etrafında çevrili olan makiler ve zeytin ağaçlarıyla masmavi sularda göz alıcı bir renk cümbüşü oluşturmaktadır. Caretta Carettalar ile Akdeniz foklarının mekanı olan bu koy, teknelerinde uğrak mekanlarındandır.

Ceneviz Koyu

Ceneviz Koyu

Ceneviz Koyu, Adrasan ile Olympos arasında kalan ancak karadan ulaşımın imkansız olduğu bir yerdir. Diğer adıyla Porto Ceneviz Koyu olarak bilinen bu mekan tekne turlarının bir numaralı adresidir. Sakin, durgun ve pırıl pırıl sularıyla buraya gelenleri kendisine bağlamaktadır.

Phaselis Plajları

Phaselis Plajları

Phaselis Plajları, yeşille mavinin görüntüsünü muhteşem bir şekilde estetiğe dönüştürmektedir. Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içerisindeki Phaselis Antik Kenti’de üç farklı koyla çevrilidir. Maviyle turkuazın birbirine karıştığı bölgede antik kalıntıları da görmek mümkünken kızılçam ağaçlarının yemyeşil tonu burada harika saatlerin geçirileceği önemli adreslerdendir.

Kekova Koyu

Kekova Koyu

Kekova Koyu aslında Dolichiste olarak da bilinmektedir. II. Yüzyılda yaşanan deprem felaketi sonrasında sular altında kalan bir kent olan bu koya ulaşım sadece deniz yoluyla sağlanmaktadır. Turkuaz renkli sularındaki batık kenti çıplak gözlerle görmek son derece olağandır.

Hidayet Koyu

Hidayet Koyu

Hidayet Koyu, Kaş’ın en güzel ve en popüler mekanlarındandır. Cam gibi masmavi sularına civardaki zeytin ağaçları eşlik etmektedir. Buradaki kafe ve restoranlarda yeme-içme gibi ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilir ve muhteşem bir günün kapılarını sonuna kadar açabilirsiniz.

Adrasan Koyu

Adrasan Koyu

Adrasan Koyu, sakin ve durgun deniziyle adeta dillere destan bir bölgededir. Doğal güzellikleriyle huzurlu ve keyifli bir tatil yapmak için Adrasan Deresi size adeta bir sürpriz hazırlayabilir. İskeleler arasındaki restoranlarda hem öğle hem de akşam yemekleri için kusursuz mekanlar bulunmaktadır.

Çıralı Koyu

Çıralı Koyu

Çıralı Koyu yanı başında bulunan Olympos ile betonlaşmamış doğal ortamlarından kaçmak isteyenlerin tercihidir. Portakal bahçelerinden yemyeşil bitki örtüsüne, ağaç evlerden pırıl pırıl deniz ve huzurlu bir ortama kadar pek çok seçeneğiyle bu koy, 2.500 yıldan bu yana hiç sönmeden yandığına inanılan Yanartaş’a da komşudur.