İncekum Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

İncekum Plajı, masmavi denizle yemyeşil ormanların arasında kalan bölgede incecik özel kumlarla kaplıdır.

Rate this post

İncekum Plajı adını altın sarısı olan ve asla vücuda yapışmayan incecik kumlarından almıştır. Masmavi deniz ile yemyeşil ormanların arasında kalan bir yerde bulunan plaj doğal güzellikleri ve eşsiz manzarasıyla görenleri kendisine hayran bırakmaktadır.

Mavi bayraklı plajlardan biri olan bu bölgede deniz tertemiz ve incecik özel kumlarla kaplıdır. Buraya yüzmeye gelenlerde ayrı bir haz yaratan İncekum Plajı’nda deniz oldukça sığdır ve çocuklu aileler ile yüzmeyi yeni öğrenenler için idealdir.

İncekum Plajı

Yaklaşık olarak 1 km uzunluğundaki plajın hemen arka tarafında mesire alanları ile kamp yerleri bulunmaktadır. Akdeniz’in muhteşem sularının tadına doyarken hem piknik yapmak hem de kamp kurarak tatil hayallerini kurma şansına sahip olunabilmektedir.

İncekum Plajı’na girişler ücretsiz olmakla beraber otoparkta aynı şekildedir. Şezlong ve şemsiye gibi ihtiyaçlar belirli bir ücret karşılığında plajdaki işletmelerden karşılanabilmektedir. Bunların yanında plajda yeme-içme alanı, duş, soyunma kabini ve tuvalet de bulunmaktadır.

İncekum Plajı Nerededir?

İncekum Plajı, Antalya’nın Alanya ilçesinde Avsallar beldesinde yer almaktadır. Antalya-Alanya karayolunun 26. kilometresindeki plajın kumu oldukça özeldir. Suları sığ ve geç derinleşen plaj özellikle yaz aylarında çokça turist tarafından ilgi görmektedir.

İncekum Plajı

İncekum Plajı’na Nasıl Gidilir?

Alanya ilçesinde Avsallar beldesinde yer alan İncekum Plajı, Antalya Havalimanı’na 100 km, Alanya merkeze ise 25 km kadar mesafededir. Plaja; otobüs, taksi ya da özel aracınızla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile plaja gidebilmek için öncelikle Alanya merkeze gelmeniz gerekmektedir.

İncekum Plajı Ücretli Mi?

İncekum Plajı’na girişler ücretsizdir. Ancak bunun dışında kalan şezlong ve şemsiye gibi ihtiyaçlar plajdaki işletmelerden belirli bir ücret karşılığında alınabilmektedir.

İncekum Denizi Sığ Mı?

İncekum Plajı’nda deniz sığ ve kumsal olduğundan çocuklu aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenler için idealdir.