27 Haziran Tam Gün Tatil Mi?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kamu kurumlarında çalışanlar ile özel kurumda görev yapanlar 27 Haziran tarihi tatil mi sorusuna yanıt aramaktadır.

27 Haziran Tatil Mi

Kurban Bayramı’na az bir zaman kala arefe günü olan 27 Haziran tarihinde özel kurumlar ve kamu kuruluşları tatil mi sorusu akıllara geldi. 28 Haziran tarihinde Kurban Bayramı’nın başlayacak olmasıyla birlikte daha önceden 9 günlük tatil süresi resmen start almıştı.

28 Haziran tarihinde başlayacak olan Kurban Bayramı’nın arefesi olan 27 Haziran Salı günü özel kurumlar ve kamu kuruluşları tatil mi sorusu çalışanları yakından ilgilendirmektedir. Resmi tatiller süresince daha önceden de açıklandığı gibi belediye, valilik, kaymakamlık ve diğer birçok kamu kurumu kapalı olduğundan işlemler iş günlerine kalmaktadır.

2023 senesinde 28 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek olan Kurban Bayramı neticesinde idari izin kapsamında olacak 9 günlük tatil sürecine başladılar. Ancak bunların dışında kalanlar için özellikle 27 Haziran arefe günü işleri olan vatandaşlar bu tarihin tatil olup olmadığını merak etmektedirler.

27 Haziran Resmi Tatil Mi?

27 Haziran resmi tatil değildir. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından daha önceden yapılan açıklamada bugünlerin sadece idari izin kapsamında olacağı belirtilmişti. Bu nedenle 27 Haziran tarihinde kamu kurum çalışanları idari izin kapsamına dahil edilecektir.

İdari izin ya da diğer bir adıyla idari tatilden sadece 657 sayılı kanun kapsamında yer alan devlet memurları yararlanabileceğinden özel sektör çalışanları bunların dışında kalmaktadır. 27 Haziran Salı öğleden sonra arefe günü olacağından bazı işletmeler kapalı olabilecektir.

Özel bankalarda Borsa İstanbul’un çalışma prensibine ayak uydurduğundan 27 Haziran tarihinde açık olacak ancak öğleden sonra arefe günü olduğundan dolayı tatil yapacaklardır.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.