4 Gün Okul 3 Gün Tatil Onaylandı Mı?

4 gün okul 3 gün tatil haberleri yeni dönem öncesinde yeniden gündeme gelirken MEB tarafından bu sistemin onaylanıp onaylanmayacağı konuşulmaktadır.

4 Gün Okul 3 Gün Tatil

4 gün okul 3 gün tatil haberleri okulların açılmasına az bir zaman kala yine öğrencilerin gündeminde yer aldı. Bazı Avrupa ülkelerinde kullanılan bu sistemin 2023-2024 eğitim öğretim yılında Türkiye’deki okullarda da kullanılıp kullanılmayacağı konusunda henüz kesin bir kanıya varılmadı.

4 gün okul 3 gün tatil sistemi 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala bir kez daha gündemdeki yerini aldı. Avrupa’da özellikle İngiltere’de 5 gün okula giden öğrencilerin bu yeni sistemle birlikte yeni dönemde 4 gün okullarına gidecekleri beklenmektedir. Alınan bu kararla birlikte dikkatler MEB’e çevrilirken henüz net bir açıklama gelmemesi de kafalarına karışmasına sebebiyet verdi.

4 Gün Okul 3 Gün Tatil

Okullar 4 Gün Oldu Mu?

Bazı Avrupa ülkelerinde okulların haftada 4 gün olması ve 3 gün tatil ilan edilmesi Türkiye’deki okulların son durumlarını ön plana çıkardı. Birçok öğrenci ve veli bu yeni sistemin kullanılıp kullanılmayacağı yönünde bilgi sahibi olmak adına araştırmalarına başladı.

Şu anda Türkiye’de okullarda haftanın 5 günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) eğitim ve öğretim yapılmakta Cumartesi ve Pazar günleri de resmi tatil olarak kabul edilmektedir.

Hali hazırda İngiltere’de okulların haftada 4 gün olması konusunda bu sistemi destekleyenler tasarruf sağlanabileceğini söylerken buna karşı çıkanlarda öğrenciler için verimli olamayacağını savunmaktadır.

4 Gün Okul 3 Gün Tatil Gerçek Mi?

Avrupa’da şimdiden bazı ülkelerde 4 gün okul 3 gün tatil uygulaması resmi olarak kabul edilmemiştir. Buna bağlı olarak da bu uygulama şu an için gerçek değildir.

Okullar 4 Gün Oldu Mu?

Daha öncesinde Twitter üzerinden yapılan bir paylaşımda Türkiye’de okulların yeni dönemde 4 gün olacağı iddia edilmişti. Ancak bu konu hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

5/5 - (1 vote)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.