Altınkemer Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Altınkemer Plajı bulunduğu konum itibariyle Karamürsel'in en nezih halk plajlarından biri olup mavi bayraklıdır.

Altınkemer Plajı

Altınkemer Plajı mavi bayrak sahibi olan sahiller arasında oldukça ünlüdür. 2012 senesinin yaz döneminde bu ödülü alan plaj daha sonraki yıllarda da bunu elden bırakmamıştır. Kısa zamanda herkesin gözbebeği olan bu sahil yaz aylarının idolü olmuştur.

Halk plajı olarak bilinen Altınkemer Plajı’nın uzunluğu 180 m, genişliği ise 18 m civarlarındandır. Kumlu bir sahile sahip olan plajda denize girmenin kolaylaştırılması açısından ahşap bir iskele bulunmaktadır.

Altınkemer Plajı

Plajın çevresinde herhangi bir şekilde sanayi tesisi bulunmaması ve düzgün işleyen arıtma alt yapısıyla temizliği her daim korunmaktadır. Cankurtaran ile ilkyardım olanaklarının da yer aldığı plajın hemen kenarında mini birde amfi tiyatro bulunmaktadır.

Altınkemer Plajı Nerededir?

Altınkemer Plajı, Kocaeli’nin Karamürsel ilçesi sınırları içerisindedir. Karamürsel’e sadece 1 km uzaklıktaki Tabakhane Mahallesi’nde yer alan plaj denizinin tabanı kumdan oluşmaktadır. Suları oldukça temiz ve berrak olan plaj mavi bayraklıdır.

Altınkemer Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesi Tabakhane Mahallesi’nde yer alan Altınkemer Plajı’na toplu taşıma ve özel aracınızla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İl merkezinden toplu taşımanın yanı sıra deniz otobüsleriyle de plaja gelmek mümkündür.

Altınkemer Plajı

Plaja özel aracı ile gelmek isteyenler Gölcük-Bursa-Yalova tabelalarını takip etmelidirler. Ayrıca Gebze-Eskihisar’dan Yalova Topçular’a giden arabalı vapurdan kullanılabilmektedir.

Altınkemer Plajı Giriş Ücreti 2023

Altınkemer Plajı, halk plajı olmasından dolayı girişler ücretsizdir. Plajın yakınlarındaki işletmelerden her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Cankurtaran ve ilk yardım olanaklarının bulunduğu plajda engelli vatandaşlar içinde hizmetler vardır.

Karamürsel Altınkemer Plajı’na Hangi Otobüs Gider?

Karamürsel Altınkemer Plajı’na gitmek için 751 nolu otobüs hattını kullanabilirsiniz. Yaz döneminde ilk otobüs 05.21, son otobüs ise saat 02.17 civarlarındadır.

Karamürsel Denizi Temiz Mi?

Kocaeli’nin bir ilçesi olan Karamürsel’in denizi oldukça temiz ve çoğu plajı da mavi bayraklıdır.

5/5 - (1 vote)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.