Sadece Kadınlara Özel 4 Ücretsiz Antalya Plajı

Antalya'da sadece kadınların girebildiği özel plajlar ücretsiz olmakla birlikte denizi ve kumsalıyla büyüleyicidir.

Antalya Kadınlar Plajı

Antalya’da sadece kadınlara özel plajlar bazı kesimlerce büyük rağbet görmektedir. Kadınların girebileceği bu plajların çoğu mavi bayraklı olup hem denizi hem de doğası ile büyüleyici bir etki yaratmaktadır.

Akdeniz’in uçsuz bucaksız sahilinde turkuaz renkli denizinin yanında tarihi mimarisi ve doğal güzellikleriyle eşsiz koylara sahip olan Antalya plajları, Türkiye’nin turizm cenneti olmasının en büyük nedenleri arasındadır. Her ne kadar ülkemizde kadınlara özel plajlar az olsa da bu rakam Antalya sahilinde biraz farklıdır.

İşte Antalya’da sadece kadınlara özel plajlar listesi…

Sarısu Kadınlar Plajı

Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden biri olan Anet A.Ş. tarafından işletilen Sarısu Kadınlar Plajı, Konyaaltı-Kemer karayolu istikametinde yer almaktadır. 77 dönüm arazi üzerinde 400 metre sahili boyunca 300 şezlong, 150 şemsiye, 150 sehpa, duş, tuvalet ve soyunma kabinleri bulunan plajda play voleybolu ile basketbol sahaları dikkat çekmektedir.

Engellilerinde unutulmadığı bu plaj zamanla peyzaj düzenlemesi sayesinde çiçek bahçesine dönüştürülmüştür. Tesiste cankurtarandan güvenlik görevlilerine ve mali işlerden sorumlu tüm çalışanlara kadar herkes kadındır.

Sarısu Kadınlar Plajı

Sarısu Kadınlar Plajı, yüksekten ve sahilden görünmeyen bir şekilde çam ağaçlarıyla tamamen kapatılmıştır. Denizden de görüntü alınmaması adına belirli bir mesafeden sonra plaja yaklaşmak kesinlikle yasaktır. Konyaaltı ilçesindeki plajın Sarısu’da bulunan toplu taşıma araçlarının son durağı olması nedeniyle bölgeye ulaşım gayet rahattır. Plaja 9 yaş üzeri erkek çocuk alınmazken girişler ücretsizdir, şemsiye ve şezlong ise yaklaşık 50 TL civarlarındadır.

Altuncan Hatun Kadınlar Plajı

Altuncan Hatun Kadınlar Plajı, Antalya’nın Finike ilçesinde Kale Mahallesi mevkiindedir. İlçedeki en güzel koylar arasında yer alan Barbaros Hayrettin Koyu, doğal yapısı korunmak maksadıyla sadece kadınlara özel bir plaj haline getirilmiştir. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen plajda büfe, mescit, tuvaletler, duş, banyo, soyunma kabinleri, şemsiye, şezlong ile güneşlenerek denize girilebilmesi içinde 3 adet iskele rekreasyon alanları bulunmaktadır.

Altuncan Hatun Kadınlar Plajı

Otoparkında bulunduğu Altuncan Hatun Kadınlar Plajı’nda yüzme bilmeyenler ve çocukların rahatlıkla denize ulaşabilmeleri açısından bir düzen kuruludur. 9 yaşından büyük erkek çocukların alınmadığı plajda bütün çalışanlar kadındır.

Finike ilçesinde bulunan plaja 2 saatte bir araç kalkmaktadır. Kendi aracı ile plaja gelecekler; Demre-Finike karayolu üzerindeki Finike Marinanın 200 metre kadar ilerisine gitmeleri yeterli olacaktır.

Aysultan Kadınlar Plajı

Aysultan Kadınlar Plajı, Antalya’nın Alanya ve Gazipaşa ilçeleri arasında yer alan Uğrak mevkiindedir. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj sadece kadınlara hizmet vermektedir. Plajda yiyecek-içecek alınabilecek büfe bulunurken gelen misafirler girişten itibaren golf aracı gibi araçlarla ulaşımı sağlanmaktadır.

Aysultan Kadınlar Plajı

Alanya’dan 5, Gazipaşa’dan 3 olmak üzere toplamda 8 servis aracının hizmet verdiği plaja girişler ücretsizdir. Özel aracı ile plaja gelmek isteyenler; Mersin-Antalya karayolu üzerinden devam ederek Kesefli mevkiine geldiklerinde Yeşilöz Mahallesi’ndeki Yeşilöz Camisi’nin hemen yanından sağa dönerek sahile doğru devam etmek zorundadırlar. 9 yaşından büyük erkek çocukların alınmadığı plajda bütün çalışanlar kadındır.

Topçam Kadınlar Plajı

Topçam Kadınlar Plajı, Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde yer almaktadır. Kızılçam ormanlarıyla kaplı olan bu plajda hem denize girebilir hem de piknik yapabilirsiniz. Genelde kum ağırlıklı olan sahilinde yer yer çakıl kum karşımına da rastlanmaktadır. 9 yaşından büyük erkek çocukların alınmadığı plajda bütün çalışanlar kadındır.

Topçam Kadınlar Plajı

Antalya-Kemer karayolunun 14. kilometresinde bulunan plaja gelmek için Liman Mahallesi yol ayrımında sahile doğru dönmek yeterlidir. Antalya şehir merkezinden de Konyaaltı Otobüsleri ile plaja rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

5/5 - (1 vote)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.