Antalya’da hafta sonu çocuklarınızla eğlenebileceğiniz efsane 7 mekan

Antalya'da Hafta Sonu

Antalya’da hafta sonu çocuklarınızla beraber güzel bir vakit geçirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yaşanabilecek olumsuzluklara rağmen az da olsa stresten uzak kalmak eşiniz ve çocuk ya da çocuklarınızla birlikte eğlenceli zamanları geçirmeyi hedefliyorsanız birbirinden farklı 7 mekan listesine göz atabilirsiniz.

Teneffüs Park

Teneffüs Park, Antalya’da tek buz pisti patenine sahip olunmasıyla bilinmektedir. Ebeveynler için tamamen ücretsiz çocuklar içinde cazip fiyatlarla herkesi kendisine çeken bu mekan çocukların hoşça vakit geçirmeleri adına dizayn edilmiştir. Çeşitli etkinlikler kapsamında hazırlanan gösteriler çocuklu ailelerin güzel bir hafta sonu aktivitesi için uygundur.

Yalım Park

Yalım Park, çocuklarınızla birlikte ister parktaki banklarda dilerseniz çimenlerde isterseniz de kendi kamp sandalyelerinizi getirerek kurabileceğiniz küçük piknik alanları sayesinde çocuklarınızla birlikte keyifli oyunlar oynayarak anın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Eşsiz Akdeniz manzarası eşliğinde güzel havadan da yararlanarak yürüyüş yapabilirsiniz.

Antalya'da Hafta Sonu

Antalya Macera Parkı

Antalya Macera Parkı, binicilik başta olmak üzere paintball ve halat parkuru gibi aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Çocuklarınıza eğlenceli anlar yaşatmak adına kaçırılmayacak aktivitelerin olduğu mekan, Döşemealtı’ndaki macera parkında doğayla iç içe buluşmanın ortak noktası gibidir.

Antalya Akvaryum

Antalya Akvaryum, 131 metre uzunluğuyla dünyanın en büyük tünel akvaryumudur. Çocuklarınızla beraber eğlenceli vakitlerin adresi olacak bu mekanda Snow World ve Ice Museum gibi kapalı alanlarda karlarla da oynama imkanına sahipsiniz.

Aktur Park

Aktur Park, Antalya’da eğlencenin kalbi gibidir. Hafta sonlarında çocuklarınızla birlikte gidebileceğiniz bu mekan yetişkin, çocuk ve aile olarak üç farklı üniteye sahiptir. Park içerisinde ailenizle beraber seçtiğiniz oyuncaklara binerek anın tadını çıkarabilir ve Türkiye’nin en büyük dönme dolabı olan Heart of Antalya’da eşsiz manzaranın keyfini sürebilirsiniz.

Antalya'da Hafta Sonu

Dokuma Park

Dokuma Park, Eski Dokuma Fabrikasının faaliyetlerine son verilmesinden sonra tekrardan yenilenerek müzeler adası haline getirilmiştir. Çocuklarınızla beraber doğayla bir bütün olan bu mekanda; Anadolu Oyuncak Müzesi, Modern Sanatlar Galerisi, Bilim Merkezi, Yeşilçam Müzesi, Açık Hava Müzesi gibi 5 farklı müzede görsel şölene eşlik edebilirsiniz.

Orman Park Antalya (Park Fantastic)

Orman Park Antalya (Park Fantastic), hem hayvanat bahçesine hem de macera parkına olan yakınlığı sayesinde hafta sonunun eğlenceli rotalarından biri olarak ön planda yer alır. Çocuklarınızla birlikte çeşitli oyuncaklar kullanarak eğlenceli anıların kapılarını açabilir; zipline, paintball, ATV safari gibi birçok etkinliğe katılabilirsiniz.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.