Çamyuva Halk Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Çamyuva Halk Plajı, Antalya'nın Kemer ilçesinde masmavi denizi ve muhteşem dağ manzarası ile bir bütündür.

Çamyuva Halk Plajı

Çamyuva Halk Plajı, Antalya’nın Kemer ilçesinde merkeze en yakın konumlar arasındadır. Adını yemyeşil çam ormanlarından alan plaj, yeşil ile mavinin esrarengiz uyumunu misafirlerine sunmaktadır.

Büyük bir bölümünde otellerin bulunduğu Çamyuva Halk Plajı, 3 km uzunluğundadır. Her otelin bölgede kendisine ait bir yeri bulunmasına karşın ücretsiz alanlarda mevcuttur. Yanınızda havlu ve şemsiye gibi malzemeler getirmeyenler için çok cüzi ücretler karşılığında gerekenler tedarik edilebilir ev ayrıca da WC, soyunma kabini ve duş gibi imkanlardan da faydalanabilirsiniz.

Çamyuva Halk Plajının sahil kısmı küçük çakıl taşlarından oluşmaktadır. Her ne kadar yürümek biraz zor olsa da yanınızda getireceğiniz deniz ayakkabısı ile bu sorunun üstesinden gelebilme şansına sahipsiniz. Denizi sığ ve dalgasız olduğu plajda çocuklar ve yüzmeyi yeni öğrenenler için ideal bir ortam vardır.

Çamyuva Halk Plajı nerede

Plaja kendi araçları ile gelecek olanlar için otopark bulunmakta ve bununla beraber çevrede çadır kurmak için alanlar yer almaktadır. Akdeniz’de bambaşka bir macera arayanlar için hiçbir ücret ödemeden plajın çevresinde çadır kurarak geceyi buralarda geçirebilirsiniz.

Çamyuva Halk Plajı Nerede?

Çamyuva Halk Plajı, Antalya’nın Kemer ilçesindedir. 3 km uzunluğunda kumsala sahip olan plaj çevresinde denize sıfır oteller bulunmaktadır.

Turizim Bakanlığı tarafından işletilen Çamyuva Halk Plajında kafeterya ile birlikte soyunma ve giyinme kabinleri ve yürüme yolları bulunmaktadır.

Çamyuva Halk Plajına Nasıl Gidilir?

Çamyuva Halk Plajına gidebilmek için ilçe merkezinden kalkan dolmuşlarla ulaşım sağlanabilmektedir. Antalya Otogarından kalkan ve Çamyuva Beldesi yazan otobüslere binebilir ve daha sonrasında da taksiye binerek plaja rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Çamyuva Halk Plajına nasıl gidilir

Doğasıyla muhteşem bir ortamı ayağınızın altına seren Çamyuva’da bir tarafta müthiş dağ manzarası diğer tarafta ise çim alanlar ile insanı büyüleyen masmavi deniz bulunmaktadır. Sahil kısmında gündoğumu ve günbatımını izlemekte mümkündür.

Çamyuva Halk Plajı Konumu

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.