Emirgan Ulaş Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Emirgan Ulaş Plajı, Alanya'nın son dönemdeki en gözde plajlarından biri olup altın sarısı kumsalı ve masmavi deniziyle büyülemektedir.

Emirgan Ulaş Plajı

Emirgan Ulaş Plajı daha önceleri sadece dinlenme ve piknik olarak kullanılmış ancak daha sonrasında çevre düzenlemesi yapılarak turizme kazandırılmıştır. Piknik yapmak ya da denizin keyfini doyasıya çıkarmak için tercih edilen plaj her yaz yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Plajın hemen arkasındaki yeşilliklerde aileler piknik yaparken kayalıkların hemen üzerinde konumlanan çay bahçelerinde günün stresi atılmaktadır. Gün boyunca denizin ve incecik kumun tadını çıkarmak isteyenlerde altın sarısı kumsal ve masmavi denizin eşsiz manzarası Emirgan Ulaş Plajı’na gelenleri büyülemektedir.

Karayolunun hemen üst kısmındaki plaja geçişler merdivenlerle sağlanmaktadır. Kalabalığın içerisine girmek istemeyenler için en iyi alternatifte tekne turlarına katılmaktır. Daha önceleri Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Emirgan Ulaş Plajı şimdilerde özel bir şirkete devredildiğinden buraya girişler ücretlidir.

Emirgan Ulaş Plajı

Emirgan Ulaş Plajı Nerededir?

Emirgan Ulaş Plajı, Alanya karayolunun hemen 5 km kadar batısındadır. Küçük bir koy şeklinde olan plaj Alanya ilçesinin adeta gözbebeğidir.

Emirgan Ulaş Plajı’na Nasıl Gidilir?

Emirgan Ulaş Plajı’na ulaşım piknik alanlarına kadar rahat olup daha sonrasında merdivenlerle sağlanmaktadır. Ancak plaja özel araç ya da şehir içi otobüslerle de ulaşılabilmektedir. Plaja girişler ücretsiz olup sadece piknik alanları ücrete tabidir. Bunun dışında WC, soyunma kabinleri, şezlong, şemsiye ve yeme-içme gibi ihtiyaçlarda civardaki işletmelerde giderilebilmektedir.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.