Erdal İnönü Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Erdal İnönü Plajı, Antalya'nın mavi bayraklı plajları arasında yer alıp yaz sezonunun favorilerindendir.

Erdal İnönü Plajı

Erdal İnönü Plajı, Kent Parkı içerisinde Antalya’nın mavi bayraklı plajları arasındadır. Her yaz sezonunda olduğu gibi yerli halk tarafından da tercih edilen bu plaj, binlerce insanı kendisine çekmektedir.

Bulunduğu bölgenin doğal güzelliklerini bünyesinde barındıran ve falezlerin hemen altında yer alan Erdal İnönü Plajı’nın 1. dereceden doğal sit alanı olarak korunması işte bu yüzdendir. Buraya gelen misafirlerine uzun falez bandı üzerinde denizle buluşma imkanı veren plaj, yaz sezonunun en gözde mekanlarındandır.

Haftanın 7 günü de buraya gelenlere hizmet veren Erdal İnönü Plajı, 08.00 – 20.00 saatleri arasında açıktır. Temizlik açısından gerçekleştirilen her türlü testi geçen plaj kısa zamanda mavi bayrak almaya hak kazanmıştır.

Erdal İnönü Plajı

Erdal İnönü Plajı Nerededir?

Erdal İnönü Plajı, Antalya’nın Muratpaşa ilçesi sınırları içerisindedir. Girişlerin ücretsiz olduğu plajda uygun fiyatlara şezlong ve şemsiye kiralanabilmektedir. Denize girişler esnasında misafirlerin zorlanmaması adına ahşap bir platformda kurulmuştur.

Erdal İnönü Plajı’na Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Muratpaşa ilçesine sadece 4 km kadar mesafede yer alan Erdal İnönü Plajı, Şirinyalı Mahallesi’ndedir. Özel araç ya da minibüsler ile plaja ulaşmak oldukça kolaydır.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.