Evrenseki Halk Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Evrenseki Halk Plajı, Antalya'da mavi bayraklı plajlar arasında yer alıp masmavi denizi ve incecik kumlarıyla meşhurdur.

Evrenseki Halk Plajı

Evrenseki Halk Plajı bölgeye gelen turistler tarafından tercih sebebi olup mavi bayraklı plajlar arasındadır. Kafeler başta olmak üzere soyunma odaları, duşları, plaj voleybolu ve futbolu olan alanlarıyla bir tatilden beklenen her şey bu sahilde vatandaşlara ücretsiz sunulmaktadır.

Bölgede en temiz sahil olma özelliğini bünyesinde barındıran Evrenseki Halk Plajı’nın bir tarafı ağaçlarla diğer tarafı da masmavi denizle çevrilidir. 150 metre uzunluğunda ve 50 metre eninde olan plaj, bembeyaz ince kumlarla kaplı ve denizi de oldukça sığdır.

Evrenseki Halk Plajı

Çocuklu aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenler için ideal bir ortam olan Evrenseki Halk Plajı’na girişler tamamen ücretsizdir. Plajın hemen giriş kısmında yeşil bir alan misafirleri karşılarken sahildeki uzunlamasına çatı gibi yapılan şemsiyeler sizleri tamamen güneşten korumak içindir.

Plajdaki spor sahaları kimi zaman ulusal ve uluslararası bazı turnuvalara ev sahipliği yapmaktadır. Plajda su ve meyve suyu gibi içecekler ücretsiz olarak dağıtılırken; kafeteryalarda ise hamburger, tost, patates kızartması ve köfte gibi yiyecekler de uygun fiyatlara satılmaktadır.

Evrenseki Halk Plajı Nerededir?

Evrenseki Halk Plajı, Antalya ilinin Manavgat ilçesi sınırları içerisindedir. Manavgat Belediyesi tarafından düzenlemesi ve bakımları yapılan plaj, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. 2010 senesinde mavi bayrak alan plajda, fiyatlarda oldukça makul seviyelerdedir.

Evrenseki Halk Plajı

Evrenseki Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?

Manavgat’ta bulunan Evrenseki Halk Plajı, Kumköy Plajı’na oldukça yakın bir konumdadır. Ulaşımın rahat olduğu plaja Manavgat’tan dolmuşlar kalkmaktadır.

Antalya Evrenseki Denizi Nasıldır?

Evrenseki Halk Plajı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği plajlar arasındadır. Bir belediye plajına göre oldukça iyi bir hizmet veren bu yerde deniz biraz dalgalı olmasına karşın sahili kumsaldır.

Side Evrenseki Denizi Nasıldır?

Evrenseki Halk Plajı, Antalya’da mavi bayraklı plajlar arasındadır. 320 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğindeki plajın sahili ince kumlarla kaplıdır. Burada sahilin bir başka özelliği ise şezlonglar arasındaki mesafedir.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.