Florya Menekşe Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Florya Menekşe Plajı özellikle hafta sonlarında yerli halk tarafından tercih edilen İstanbul'un en nezih plajları arasındadır.

Florya Menekşe Plajı

Florya Menekşe Plajı, İstanbul’un en çok ilgi gören plajları arasında yer almaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen plaj özellikle yerli halk tarafından büyük rağbet görmektedir.

İstanbul’un en eski plajları arasında yer alan Florya Menekşe Plajı’nın merkeze yakınlığı ve ulaşımın son derece rahat olması özellikle hafta sonunda buraların dolmasına sebebiyet vermektedir. Hem tarihi hem de sunulan olanaklar bakımından yaz aylarında serinlemek isteyenlerin adresi olan bu mekan turistlerinde dikkatini çekmektedir.

Florya Menekşe Plajı

Buraya gelen ziyaretçiler diledikleri zaman kumlara uzanabilmekte, güneşlenebilmekte ve hatta denizin tadını doyasıya çıkarabilmektedir. Piknik veya mangal yapma imkanının da bulunduğu Florya Menekşe Plajı’nda en büyük yoğunluk hafta sonları ve bayramlarda yaşanmaktadır.

Florya Menekşe Plajı Nerededir?

Florya Menekşe Plajı, Küçükçekmece Gölü ile Florya Güneş Plajı arasında kalmaktadır. İstanbul’un Bakırköy ilçesi Florya semtindeki bu halk plajına girişler ücretsizdir. Plajda misafirler için şezlong, şemsiye, 3 cankurtaran kulesi, 2 tane cankurtaran, 1 adet ambulans ve 1 tane de koruma botu bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçları için büfe ve 300 araçlık otoparkta hizmet vermektedir.

Florya Menekşe Plajı

Florya Menekşe Plajı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Bakırköy ilçesindeki Florya Menekşe Plajı’na ulaşmak oldukça rahattır. Avrupa Yakası’na geçtikten sonra Zeytinburnu-Avcılar güzergahında E-5’i kullanabilirsiniz. Otobüsle gidecekler için Bakırköy-Florya otobüsleri veya Yenibosna’dan kalkan dolmuşlar vardır.

Metrobüs ile de Florya durağında indikten sonra Menekşe BN1 hattını kullanabilirsiniz. Küçükçekmece durağında inenler için 5 dakikalık bir yürüme mesafesi kalacaktır.

Florya Menekşe Plajı Fiyatı Ne Kadar?

Florya Menekşe Plajı’na girişler ücretsizdir. Ancak ücretli kısım için fiyatlar 2023 yılında yetişkinler için 40 TL, öğrenciler için de 18 TL’dir. 0-7 yaş arası çocuklardan ücret alınmamaktadır.

Florya Menekşe Plajı Denizi Temiz Mi?

Florya Menekşe Plajı’nın denizi oldukça temiz ve berraktır. Denizin içerisindeki bazı deniz kabukları suyun hemen üzerinden görülebilir bit durumdadır. Hatta yaz sezonunda burada kamp yapmakta mümkündür.

5/5 - (1 vote)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.