Folklorik Yörük Parkı nerede, nasıl gidilir?

Folklorik Yörük Parkı

Folklorik Yörük Parkı, Antalya ilinin Kemer ilçesinde yat marinasının hemen arka kısmında çamlarla kaplı bir tepe içerisinde yer almaktadır. Yörük kültürüne bağlı kalan özgü peyzajıyla tüm dikkatleri üzerinde toplayan park, tarihi ve otantik yapısıyla buraya gelenleri kendisine çekmektedir.

Otantik bir atmosfer içerisinde folklorik müzik eşliğinde özel yemekler ve geleneksel aperatifler sunan Küçükburun Yarımadası üzerine kurulu Folklorik Yörük Parkı bir açık hava müzesi gibidir. Devlet Ormanı ve Milli Park statüsünde yer alan bölge içerisinde yeniden oluşturulan 25 yıllık bir ormanlık alanda panoramik parkur üzerinden yürüyüş yapılabilir.

Kemer’de Yörük kültürünü devam ettirmek adına kurulan Folklorik Yörük Parkı içerisinde değişik şekillerde çadırlar yer almaktadır. Cansız mankenlerin bulunduğu bu çadırlarda Yörük hayatı günümüzde yaşatılmakta ve buraya gelen misafirlere de yayık ayranı ile gözleme ikram edilmektedir.

Folklorik Yörük Parkı Nerede?

Folklorik Yörük Parkı, Antalya ilinin Kemer ilçesinde çok yakın bir mesafededir. Bir açık hava müzesini andıran park, 300 m kadar uzunluğundaki Küçükburun Yarımadası üzerine kuruludur.

Folklorik Yörük Parkı nerede

Akdeniz’de 700 yıldan fazla süregelen bir geçmişi bulunan Yörük kültürünü günümüze kadar taşıyan eserlerin yer aldığı park, Kemer’in sıra dışı simgelerindedir.

Folklorik Yörük Parkına Nasıl Gidilir?

Folklorik Yörük Parkına gidebilmek için Kemer’de bulunan yat limanına ulaşmak yeterlidir. Kemer kent merkezine 10 dakika kadar yürüyüş mesafesindeki park görülmeye değerdir.

Folklorik Yörük Parkına nasıl gidilir

Her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan Folklorik Yörük Parkı adından da anlaşılacağı üzere Yörük kültürünü günümüze kadar taşımaktadır.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.