Fuğla Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Fuğla Plajı, Alanya Yarımadası'ndaki konumuyla kabalıktan uzak, sessiz, sakin ve huzur dolu bir mekan olmakla birlikte sapsarı kumsalıyla ünlüdür.

Fuğla Plajı

Fuğla Plajı, Alanya’nın en sakin plajlarından biridir. Diğer plajların aksine kalabalıktan yoksun, sessiz, sakin ve huzurlu bir gün geçirmek isteyenlerin mekanı olan bu yer, yerli ve yabancı turistlerinde ilgisini çekmektedir.

Sapsarı kumsalı ile ünlü olan Fuğla Plajı’nın masmavi denizini görenler bu güzellik karşısında büyülenmektedirler. Yerleşim yerlerine yakın bir konumda bulunan plajın hemen arka kısımlarında pek çok otel, cafe ve restoran bulunmaktadır.

Fuğla Plajı

Alanya Yarımadası’nda geniş bir koyun hemen içerisinde yer alan Fuğla Plajı, günübirlik tekne turlarının uğrak mekanlarındandır. Tekneler genel anlamda öğle yemeği molası için bu noktayı tercih ederken hem karadan hem de denizden ulaşımın kolay olduğu plajda denizin ve güneşin tadını ailenizle birlikte doyasıya çıkarabilirsiniz.

Fuğla Plajı Nerededir?

Fuğla Plajı, Alanya Yarımadası sınırları içerisindedir. Girişlerin ücretsiz olduğu plajda; WC, duş, soyunma kabini, şezlong ve şemsiye gibi olanaklar çevredeki işletmelerden rahatlıkla karşılanabilmektedir.

Fuğla Plajı

Fuğla Plajı’na Nasıl Gidilir?

Alanya’nın merkezine sadece 20 km kadar mesafede bulunan Fuğla Plajı’na hem karadan hem de denizden ulaşmak oldukça kolaydır. Plaja dilerseniz toplu taşıma dilerseniz de taksi veya özel aracınızla da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.