Gizli Koy (Çöplük Koyu) Nerede, Nasıl Gidilir?

Gizli Koy diğer adıyla Çöplük Koyu, Kemer'in el değmemiş nadir koyları arasında Rus turistlerin uğrak mekanlarındandır.

Gizli Koy (Çöplük Koyu)

Gizli Koy, Antalya’nın en sakin ve sessiz yerlerinden biri olup saklı kalmış bir cennet gibidir. Eşsiz bir doğası bulunan yerin diğer adı Çöplük Koyu olarak da bilinmektedir. Ulaşımın oldukça zor olması nedeniyle belirli bir noktaya kadar araçla gidildikten sonra uzun bir yürüyüş yapmak gereklidir.

Akdeniz’in eşsiz güzelliklerine ev sahipliği yapan Gizli Koy aslında kampçıların uğrak yerlerindendir. Bölgede özel bir işletme bulunmamasından dolayı buraya gelecekler yiyecek-içecek ihtiyaçlarını daha önceden karşılayarak hazırlamalıdır.

Gizli Koy (Çöplük Koyu)

Doğanın gizli mirasları arasında yer alan Çöplük Koyu’nda yapılabilecek farklı eğlenceli aktiviteler bulunmaktadır. Denize sıfır bir yer olan bölgede dalış yapabilir veya özgürce yüzmenin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Özellikle yaz ayları içerisinde Rus turistlerin akınına uğrayan koy bazen Rus Koyu olarak da adlandırılabilmektedir.

Gizli Koy (Çöplük Koyu) Nerede?

Gizli Koy, Antalya’nın Kemer ilçesinin Beldibi Beldesi’ndedir. Koyun adını gizli kalmasından aldığı söylenirken Rus turistlerin buraya ilgi göstermesi sonrasında bazı kesimler burayı Rus Koyu olarak da bilmektedir.

Gizli Koy (Çöplük Koyu)

Gizli Koy’a (Çöplük Koyu) Nasıl Gidilir?

Gizli Koy’un Antalya şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 44 km kadardır. Belirli bir mesafeye kadar araçla gelindikten sonra engebeli ve dik bir yol yürümeniz gerekmektedir. Koya ulaşılana kadar ise 3 adet tünelden geçilmektedir.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.