Gökliman Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Gökliman Plajı, sessiz ve sakin ortamıyla aileler ve turistlerin ortak mekanları arasındadır.

Gökliman Plajı

Yakınlarındaki bir yarımada ile Andrea Doria Koyu’ndan ayrılan Gökliman Plajı, antik dönemlerden günümüze kadar uzanmıştır. Üzerinde halen Likya döneminden kalıntılar bulunduran plaj, doğal güzellikleriyle dikkat çekmektedir.

Kendi içerisinde Mendikli adı verilen ufak ama şirin bir koya sahip olan Gökliman Plajı, sessiz ve sakin ortamı ile ailelerin uğrak yerleri arasındadır. Çakıl ve kum karışımı nezih plajıyla ön plana çıkan mekanda ayrıca Finike Belediyesi’ne ait bir tesiste bulunmaktadır.

Plajda şezlong, şemsiye, yiyecek, içecek ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz tesisin bulunması en büyük avantajlardan biri olurken çakıllarla kaplı mavi bayraklı plajda turkuaz rengini andıran deniz ve güneş keyfi doyumsuzca yaşanabilir.

Gökliman Plajı

Gökliman Plajı Nerede?

Gökliman Plajı, Antalya’nın Finike ilçesindedir. İlçe merkezine 3 km kadar mesafede yer alan plaj, bölgenin en popüler koyları arasındadır.

Gökliman Plajı’na kendi özel aracınız ya da minibüsler ile ulaşmak mümkündür. Kamp alanının da bulunduğu plaj, tatil yapmak isteyen turistlerinde en gözde mekanları arasındadır.

5/5 - (1 vote)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.