Ilıca Halk Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Ilıca Halk Plajı, yaz aylarında değil kış aylarında da sularının termal sıcaklığı bulmasıyla romatizmal hastalıklara karşı şifa kaynağıdır.

Ilıca Halk Plajı

Ilıca Halk Plajı, denizi sıcak sevenler için bulunmaz bir nimet gibidir. Sularının sıcaklığı bazı aylarda 58 derecelere çıkarken kışın bile girilebilecek düzeyde ılık olduğu söylenebilir. Romatizmaların yanı sıra kadın ve deri hastalıklarına başta olmak üzere her derde deva ilaç gibi olan bu yerin suları adeta bir termal gibidir.

Ilıcadaki termal sular; potasyum klorür, magnezyum klorür ev sodyum klorür içermektedir. Bu bileşim sayesinde romatizmanın yanında metabolizma rahatsızlıkları, raşitizm, gut, kadın hastalıkları, idrar yolları, karaciğer ve cilt hastalıklarına bu suların iyi geldiği söylenmektedir. Bunun için sadece yerli turistler değil yabancı turistlerde Ilıca Plajı’na yoğun ilgi göstermektedir.

Bu plajın en büyük özelliklerinden biride sularına girmek için yaz ayını beklemeye kesinlikle gerek yoktur. Birçok insan buraya şifa aramaya geldiğinden dolayı bu güzeller güzeli Ilıca Halk Plajı’na girmek bir o kadar kolaydır.

Ilıca Halk Plajı

Isısı sebebiyle kumsalı bir o kadar güzel olan bu plajda denizin dalgaları sahile vurduğunda inanılmaz bir güzellik ortaya çıkmaktadır.

Ilıca Halk Plajı Nerede?

İzmir’in Çeşme ilçesi sınırları içerisinde yer alan Ilıca Halk Plajı’nın adı aslında Çeşme Ilıca Plajı olarak bilinmektedir. 3 km boyunca uzanan sahil şeridi boydan boya gezmek isteyenler adına oldukça idealdir. Yazın her ne kadar kalabalık olsa da plajda tenha yer bulmak arayanlar için kolaydır.

Ilıca Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?

Ilıcalı Halk Plajı’na ulaşmak için öncelikle Çeşme ilçesine gitmelisiniz. 3 km kadar bir mesafe sonrasında Ilıca yoluna saparak yarım saatlik bir yolculuk yeterli olacaktır. İzmir üzerinden Çeşme otobanına giriş yaptıktan sonra Alaçatı sapağından otoban çıkışı yapmalısınız. Daha sonrasında da Çeşme istikametinde devam ederek Ilıca sapağından sağ tarafa doğru dönmeyi asla unutmayınız.

Ilıca Halk Plajı

Ilıca Halk Plajı Ücretli Mi?

Ilıca Halk Plajı’na girişler tamamen ücretsizdir. Şemsiye istendiği takdirde 60 TL bir ücret ödemeniz yeterli olacaktır. Ancak depozito ücreti olduğundan 250 TL gibi bir fiyat ödemek zorundasınız. Şemsiyeyi geri getirdiğiniz takdirde 190 TL size geri ödenecektir. Otopark için ise 50 TL alınmaktadır.

Ilıca Halk Plajı’nda şezlong bulunmadığından bunun için mutlaka önlem almanız sizin yararınıza olacaktır. Belediye tarafından sunulan imkanlar doğrultusunda plaj içerisinde; duş, wc ve soyunma kabinleri de bulunmaktadır.

5/5 - (1 vote)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.