Kabakoz Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kabakoz Plajı, İstanbul'un kalabalık gürültüsünden kaçarak tek başına seyahat edenlerin en önemli adreslerindendir.

Kabakoz Plajı

Kabakoz Plajı, İstanbul’un gürültüsünden anlık olarak kaçmayı düşünenler adına muhteşem bir alternatiftir. Kentsel bir alan içerisinde dağlar arasında bulunan plaj, konum itibarıyla mükemmel bir yerdedir.

Geniş kıyı şeridi bulunan Kabakoz Plajı’nda kristal ve turkuaz su altın rengini andıran bir kumsal bulunmaktadır. Denize girişte normal keskinlik hakimken farklı tatil anlayışına sahip kişiler tarafından tercih nedenlerindendir.

Yalnız seyahati sevenler, dinlenme arayışı içerisinde olanlar ve yaşlı turistlerin tercihlerinden olan Kabakoz Plajı’na girişler ücretsizdir. Katamaranlar ya da jet ski gibi farklı su aktivitelerinin mümkün olduğu plaj ayrıca cankurtaranlar tarafından da tercih edilmektedir.

Kabakoz Plajı

Kabakoz Plajı Nerededir?

Kabakoz Plajı, İstanbul’un Şile ilçesi sınırları içerisindedir. Aynı adı taşıyan Kabakoz Köyü’nde bulunan plajda kampçılar ve piknikçiler için alanlar yer almaktadır. Restoran ve kafelerinde bulunduğu plaj özellikle son yıllarda büyük rağbet görmektedir.

Kabakoz Plajı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Şile ilçesi Kabakoz Köyü’ndeki Kabakoz Plajı’na ulaşım oldukça rahattır. Merkeze sadece 2 km kadar mesafede bulunan plaj yürünmesi gereken uzaklık ise 500 metredir.

5/5 - (1 vote)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.