Kadriye Plajı nerede, nasıl gidilir?

Kadriye Plajı, 2007 yılından bu yana mavi bayrak sahibi bir sahil olup yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır.

Kadriye Plajı

Kadriye Plajı bölgede yer alan tesisler arasında en uzun plaja sahiptir. Yaklaşık olarak 300 metre uzunluğundaki plaj yaz aylarında yoğun olmakla beraber kent merkezine uzaklığı sadece 10 dakika kadardır.

Uzunca senelerdir mavi bayraklı plajlar arasında yer alan Kadriye Plajı’nın en önemli özellikleri arasında tertemiz doğası, berrak aksandaki denizi ve deniz kaplumbağalarının yuvalama olması gelmektedir. Serik Belediyesi tarafından işletilen plajda şezlong ve şemsiye kiralanabilmektedir. Bölgede kumsal dışında kalan sahil şeridinde bulunan yeşil alanlarda piknik yapma şansı vardır.

Yaz ayları içerisinde Kadriye Plajı’nda çeşitli su sporları için aktiviteler yapılmaktadır. Bundan dolayı sadece yerli turistlerin değil yabancı turistlerin de ilgi gösterdiği plaj az da olsa kumlu ve çakıllı bir sahile sahiptir. Çocuklu aileler içinde uygun olan plaja girişler ücretsizdir.

Kadriye Plajı

Kadriye Plajı nerededir?

Kadriye Plajı, Antalya’nın Serik ilçesi sınırları içerisindedir. Şehir merkezine de 10 dakika mesafedeki plaja ulaşım oldukça rahattır.

Kadriye Plajı’na nasıl gidilir?

Kadriye Plajı’na ulaşmak için toplu taşımanın yanında havalimanı kavşağından Serik tabelalarının gösterdiği yöne doğru öncelikle D-400 yoluna girilir. D-400 yolundan 23 km sonra da Shell Petrol İstasyonunun bulunduğu noktadaki Kadriye yoluna girilir ve 8 km devam edildikten sonra plaja varılır.

Kadriye Plajı ücretli mi?

Antalya’nın Serik ilçesindeki Kadriye Plajı’na girişler ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye ihtiyaçları ise plaj içerisindeki tesislerden karşılanabilmektedir.

Kadriye Sahili nerede?

Antalya’nın Serik ilçesinde yer alan Kadriye Plajı, 2007 yılından bu yana mavi bayrak sahibidir. 300 metre uzunluğundaki plajın genişliği ise 50 metre kadardır.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.