Kaputaş Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kaputaş Plajı, Antalya'da mavi bayraklı plajlar arasında yer alıp eşsiz güzelliğiyle Akdeniz'in nadir sahillerinden bir tanesidir.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı ilk andan itibaren herkesin büyüleyen güzelliğiyle Antalya’nın nadir plajları arasında yer almaktadır. Bir doğa harikasını andıran bu plajın çevresinde çok sayıda mağara bulunduğundan Kanyon Ağzı Plajı olarak da adlandırılır.

Kendisiyle aynı adı taşımakta olan ve sarp kayalıklarla çevrili bir koyda girişi ücretsiz Kaputaş Plajı’na yol kenarında başlayan 187 basamaklı merdivenden ulaşılmaktadır. Plajın eşsiz güzelliği göründüğünde bu kadar zahmeti çektiğinize değecek bir cinsten olduğu net bir şekilde belli olmaktadır.

Kaputaş Plajı

Dağlardan gelmekte olan kaynak sularının karıştığı Kaputaş Plajı’nın suyu oldukça soğuktur. İki yanı da korunaklı olan sahilinde hem altın sarısı kumlar hem de beyaza çalan çakıl taşları bulunmaktadır. Mavi bayraklı bu plaja asıl ününü veren ise kristal berraklığında olan ve açık yeşilden laciverte çalan turkuaz rengi sularıdır.

Akdeniz’in boğucu sıcaklarından kurtulmak adına serinliğiyle ferahlık veren denizi açıklarda akıntılarla birleştiğinden aniden derinleşmekte olduğundan dikkatli yüzülmesinde büyük önem vardır. Sit alanı içerisindeki Kaputaş Plajı’nda WC, duş, cafe, restoran hizmetleri veren işletmeler bulunmaktadır.

Kaputaş Plajı Nerededir?

Kaputaş Plajı, Antalya’nın Kaş ilçesi sınırları içerisindedir. Kaş’a 20 km, Kalkan’a ise 7 km mesafede bulunan plaj, Kaş ile Kalkan arasında sahil yolu üzerinde konumlanmaktadır.

Kaputaş Plajı

Derinliği fazla olmasına karşın suyun berrak olmasından dolayı denizin dibi rahatlıkla görülebildiğinden plaj çabuk derinleşen bir yapıya sahiptir.

Kaputaş Plajı’na Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Kaş ilçesinde yer alan Kaputaş Plajı’na özel aracıyla gelecek olanlar için park yeri bulmak biraz sıkıntıdır. Aracınızı yol üzerinde bırakmanız gerekmektedir. Kaş-Kaputaş-Kalkan-Patara minibüslerine binerek plaja rahatlıkla ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

Kaputaş Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Antalya’da mavi bayraklı plajlar arasında yer alan Kaputaş Plajı’na girişler ücretsizdir. İçerideki tesislerden şezlong ve şemsiyelere cüzi bir miktar ödeyerek karşılama imkanınız bulunmaktadır.

Kaputaş Plajı Halka Açık Mı?

Kalkan ile Kaş arasındaki sahil yolu üzerinde bulunan Kaputaş Plajı herkese açıktır. Ancak plaja ulaşmanız için 187 basamaklı merdivenden inmeniz gerekmektedir.

Kaputaş Plajı’na Saat Kaçta Gidilmeli?

Kaputaş Plajı özel bir işletmeye ait olmadığından dolayı herhangi bir açılış saati bulunmamaktadır. Plaja istediğiniz bir saatte gelerek denize girme şansınız vardır. Sabahın erken saatlerinde gelenler güneşin doğuşunu izleme şansına sahiptirler.

5/5 - (1 vote)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.