Kapuz Kanyonu Nerede? Kapuz Kanyonu’na Nasıl Gidilir?

Kapuz Kanyonu keşfedilmemiş gizli bir cennet konumunda olup özellikle yaz aylarında turistlerin akınına uğramaktadır.

Kapuz Kanyonu

Kapuz Kanyonu doğal güzelliğiyle bir cenneti andırırken görenleri büyüleyen bir güzelliğe sahiptir. Halen daha keşfedilmemiş yerler arasında yer alan kanyondan akan suyun oluşturduğu dere kenarı gerçekten de görülmeye değerdir. Adeta gizli bir cennet konumundaki kanyonda yapılabilecek aktiviteler saymakla bitmez.

Yaklaşık 3 km kadar uzunlukta olan kanyonun hemen ağzında bir gölet vardır. Kimi zaman belirli yerlerde bel hizasına kadar gelen su bazen de derinleşmektedir. Yağış oranına bağlı olarak değişkenlik gösteren kanyonun 400 metrelik bölümünde genişleyen kısmında yüzme, doğa yürüyüşleri ve kano gibi elverişli alanlar bulunmakta.

Kapuz Kanyonu

Kapuz Kanyonu’nun iki büyük yamacının hemen arasından akan serin ve berrak turkuaz renkli suyunun yanında etrafı meyve ağaçlarıyla çevrili yemyeşil bir doğa görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Özellikle yöre halkı tarafından hafta sonlarında piknik alanı olarak kullanılan bu bölgede eşsiz görsel güzellikler vardır.

Kanyondaki gölet içerisinde bulunan birçok balık burayı adeta akvaryuma çevirmiştir. Bunlardan bazıları yengeç ve su yılanı gibi hayvanlar olsa da çevredeki kuş sesleri aklınızı başınızdan alacak gibidir. Özellikle alageyikler burada yoğun bir şekilde görülmekte olup sadece Türkiye’de bu hayvanları gözlemlemek adına yerlerde bulunmaktadır.

Kapuz Kanyonu Nerede?

Kapuz Kanyonu, Antalya şehir merkezine sadece 10 km kadar mesafededir. Konyaaltı ilçesi sınırları içerisinde yer alan kanyon Aşağıkaraman Mahallesi’ndedir.

Kapuz Kanyonu

Kapuz Kanyonu’na Nasıl Gidilir?

Antalya şehir merkezinden Kapuz Kanyonu’na gidebilmek için öncelikle Çakırlar istikametine doğru yön almalısınız. Burayı geçtikten hemen sonra Duraliler-Aşağıkaraman yönüne dönerek yönlendirici tabelaları takip etmek ve akabinde de az da olsa bir yol yürümeniz yeterli olacaktır.

Toplu taşımayı kullanacaklar içinde Tera City AVM önünden 503 nolu otobüs Kapuz Kanyonu’na yakın bir mesafeye kadar gitmektedir.

Kapuz Kanyonu Giriş Ücreti Ne Kadar?

Kapuz Kanyonu’na girişler ücretsizdir. Harika manzarası bulunan bu kanyon özellikle hafta sonunda ve yaz aylarında oldukça kalabalıktır.

Kapuz Kanyonu’nda Ne Yapılır?

Buz gibi suları olan ve şehir merkezine de yakın bir konumda bulunan Kapuz Kanyonu çokça ziyaretçinin akınına uğramaktadır. Buraya geldiğinizde kamp yapabilir, balık tutabilir, piknik yapabilir ve bunun gibi birçok aktiviteye katılabilirsiniz.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.