Karaloz Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Karaloz Koyu, Akdeniz'in en güzel koylarından biri olup teknelerin güvenle sığınabileceği bir liman haline gelmiştir.

Karaloz Koyu

Akdeniz’de ilgi çekici koylar arasında yer alan Karaloz Koyu, dünyanın en güzel koylarından biri olarak kabul edilmektedir.Esen sert rüzgarların bir set gibi önünde duran ve onları engelleyen bu koy, teknelerin güvenle sığınabileceği bir liman haline gelmiştir.

Yeryüzünden bir cenneti andıran Karaloz Koyu, güney kısımlara doğru fiyort şeklinde uzanmaktadır. Kuş bakışı olarak izlenildiğinde koyun şeklinin tilkiye benzediği söylenmektedir. Dip kısımlarında beyaz kum oluşması sebebiyle sularının rengi koyu mavi tonlarda olup berrak, temiz ve durgun bir yapıya büründüğünden denizin yüzmek insana büyük keyif vermektedir.

Karaloz Koyu

Büyüleyici bir manzaraya sahip olan koya gelenler için yeşil ile mavinin uyumu kusursuz bir atmosferi misafirlerine sunmaktadır. Kartpostal gibi görüntüler hafızalara kazınırken Karaloz Koyu’nda huzurlu anlar yaşamamak neredeyse imkansız gibidir.

Karaloz Koyu Nerededir?

Karaloz Koyu, Antalya’nın Demre ilçesine bağlı Kekova Adası civarlarındadır. Koydaki bazı kısımlarda 14 metre kadar derinlere dalındığı tepelerinde keçilerle otların bütünleştiği denizin maviliği gerçekten de görülmeye değerdir.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.