Dünyaca Ünlü Ücretli ve Ücretsiz Kaş Plajları

Dünyaca ünlü olan ücretsiz ve ücretsiz Kaş plajları, tatil planlarını Antalya için yapanlar tarafından öncelikli seçenekler arasındadır.

Kaş ücretli ve ücretsiz plajları Antalya’yı tercih eden yerli ve yabancı turistlerin göz bebeklerindendir. Akdeniz’in en güzel konumları arasında yer alan Kaş, plaj turizmi açısından da oldukça zengindir. Dünyaca çapında üne kavuşan mavi bayraklı plajlarında bulunduğu bölge ortalama olarak 70 km uzunluğunda bir sahil şeridine sahiptir.

Adeta bambaşka bir dünyanın kapılarını misafirlerine açan Kaş plajları, ücretli ve ücretsiz mekanları ile buraya gelenlere hizmet sunmaktadır. Sizde aşağıdaki seçenekler arasından kendinize en uygun plajı seçerek Antalya’nın kavurucu sıcağında serinleme şansına sahip olabilirsiniz.

Ücretli ve Ücretsiz Kaş Plajları

Patara Plajı

Patara Plajı, Antalya’nın Finike ile Kaş ilçeleri arasında kalan Gelemiş Köyü sınırları içerisindedir. Adını Patara Antik Kenti’nden alan plaj zaman zaman 200 ila 300 metre kadar derinliğe ulaşan bir denize sahip olup sahil kısmının uzunluğu da 18 kilometre civarlarındadır.

Patara Plajı

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının yumurtlama alanları arasındaki Patara Plajı vakıflar tarafından koruma altındadır. Ziyaret saatleri kısıtlı olan plaj, 08.00 ila 20.00 saatleri arasında açıktır. Plaja ulaşmak için Gelemiş Köyü’ne geldikten sonra 20 dakikalık bir yürüme mesafesi vardır. Plaja girişler ücretlidir.

Büyük Çakıl Plajı

Büyük Çakıl Plajı, turkuaz renkli suları ve şeffaf deniziyle oldukça büyüleyicidir. Denizin içerisindeki soğuk su kaynağı en büyük özelliklerinden biri olan plaj, yazın kavurucu sıcakta buraya gelenlere serinleme şansı verir. Plajın girişinde ziyaretçiler için özel otopark imkanı bulunurken girişler ücretsizdir.

Büyük Çakıl Plajı

Kaş’ın doğu kısmında yer alan Büyük Çakıl Plajı, merkeze 1.5 km kadar mesafede olup ulaşımlar araçlarla sağlanmaktadır. Ortalama yürüme mesafesi ise 40 ila 50 dk arasındadır.

Akçagerme Plajı

Akçagerme Plajı, 200 metre kadar uzunluğa sahip olup küçük çakıl taşlarıyla kaplı bir kumsaldan ibarettir. Suyu her zaman berrak, temiz ve ılık olan plaj, sığ bir deniz yapısına büründüğünden çocuklu aileler için idealdir.

Akçagerme Plajı

Mavi bayraklı plajlar arasında yer alan Akçagerme Plajı, denizinin ve sahilinin temizliğe ile ünlüdür. Plajın işletmesi Kaş Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından yapılmakta olup girişler ücretsizdir. Şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla plaja ulaşma şansı mevcuttur. Eğer ki vaktiniz varsa doğa ile iç içe kalmak isteyenler yürümeyi tercih edebilirler.

İnceboğaz Plajı

İnceboğaz Plajı, Çukurbağ Yarımadası yolu üzerindedir. Çakıllı bir kumsala sahip olan plaja gelmeden önce yanınızda deniz ayakkabılarınızı getirmeniz önerilir. Zaman zaman dalgalı ve rüzgarlı bir denizi bulunan plaj, sığ bir konumda bulunduğundan çocuklu aileler için idealdir.

İnceboğaz Plajı

Girişlerin ücretsiz olduğu İnceboğaz Plajı’na yürüyerek rahatça ulaşabileceğiniz gibi merkezden kalkan minibüsler ile de 8 ila 10 dakikalık bir yolculuk yapmanız yeterlidir.

Seyrek Çakıl Plajı

Seyrek Çakıl Plajı, dünyaca ünlü Kaputaş Plajı’nın komşusudur. Yöre halkı tarafından tercih edilen bu plaj, küçük bir yol kenarında konumlanmıştır. Doğallını koruyan ender yerler arasında yer alan plaj, turkuaz mavisi sularıyla göz kamaştırmaktadır. Girişlerin ücretsiz olduğu plaja, Kaş’a giriş yaptıktan sonra sahil yolunu takip ederek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Limanağzı Plajı

Limanağzı Plajı, aynı adı alan Limanağzı Koyu’nda yer almaktadır. Mavi tur teknelerinin uğrak noktalarından biri olan plaj, mavi bayraklıdır. Karadan ulaşımın neredeyse imkansız olduğu plajda farklı işletmeler bulunmaktadır. Girişlerin ücretli olduğu plaja gün içerisinde her yarım saatte bir kalkan teknelerle 15 ila 20 dk arasında varılabilmektedir.

Limanağzı Plajı

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı, el değmemiş doğal güzellikleri bünyesinde barındıran yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen dünyaca ünlü plajlar arasındadır. Kanyon ağzı plajı olmasının yanında tertemiz ve turkuaz rengi deniziyle 1. dereceden sit alanı olarak korunan plaj, büyüleyici bir güzelliktedir.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Kanyonu’nun hemen çıkış istikametindeki Kaputaş Plajı, buradan gelen suların kumların altından süzülmesi sonucu oluşmuştur. Girişlerin ücretsiz olduğu plaja Kaş ve Kalkan tarafından ulaşmak oldukça kolay ve seyahat süresi ise ortalama 10 ila 20 dk arasında değişmektedir.

Asmaaltı Plajı

Asmaaltı Plajı, merkezden bulunan limanın hemen yanındadır. Kayalıkların üzerinde kalas zeminlere kurulu vaziyette tesislerde işletmelerde gün batımında harika bir yemek sizleri beklemektedir.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.