Kemer Denize Girilecek Yerler

Kemer'de denize girilecek yerler Antalya’ya güzel bir yaz tatili için gelen yerli ve yabancı turistler için ön plandadır.

Kemer Denize Girilecek Yerler

Antalya’nın incisi Kemer’de denize girilecek yerler buraya rağbet gösteren yerli ve yabancı turistlerin ilgisini daha da attırır. 640 km uzunluğundaki sahil şeridiyle büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Antalya özellikle mavi bayraklı plajları ve birbirinden konforlu tesisleriyle her zaman ön plandadır.

Antalya’nın en güzel ilçeleri arasında yer alan ve 43 km kadar batı mesafesinde bulunan Kemer, denizi kadar korları ve çam ormanlarıyla ünlüdür. Eğer sizde tatilinizi masmavi ve çarşaf gibi koylarda geçirmek ve Kemer’de denize nerede gireceğinizi arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

Yerli ve yabancı turistlerce en çok tercih edilen mekanlardan birisi olan Kemer’de sizler için denize girilecek en güzel 10 koy ve plajı sıraladık.

Phaselis Koyu

Kemer’de masalsı bir güzelliğe sahip olan Phaselis Koyu, Tekirova Beldesi sınırları içerisindedir. Kamp ve doğa yürüyüşlerinin yapılabildiği koya ait pırıl pırıl kumsallarda güneşlenerek keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca burada denize girmek dışında yapılacak diğer bir aktivite ise Phaselis Antik Kentini ziyaret etmek olabilir. Sabah erken saatlerde kalkanlar için sakin ve dingin bir koy sizi bekliyor olacaktır. Tur tekneleriyle Phaselis Koyunun duru ve bakir güzelliğine hayran kalacağınızı söyleyebiliriz.

Phaselis Koyu

Ayışığı Koyu

Kemer Yat Limanının hemen yanında bulunan Ayışığı Koyu, Kemer’in en seçkin koyları arasındadır. Geceleri çıkan ayışığının yansıdığı koy, ismiyle özdeşleşmiş gibidir. Ulaşımın oldukça rahat olduğu koya 10 dakikalık bir yürüyüş ardından varabilme imkanınız vardır. Çam ve palmiyeler arasında mavi bir hilali andıran Ayışığı Plajı’da altın sarısı rengindeki kumsalı ve pırıl pırıl deniziyle büyüleyici bir özelliğe sahiptir. Burada turkuaza dönük sularda kulaç atmakta müthiş bir deneyim yaşamak adına bir fırsattır.

Maden (Atbükü Koyu)

Kemer’e 32 km kadar mesafede bulunan Maden Koyu, duru güzelliği ve sakinliğiyle bilinmektedir. Tekirova üzerinden 12 km’lik bir yolla inilen koy adeta doğayla iç içedir. Son derece dingin ve huzurlu bir ortamı bulunan koya 4*4 arazi tipi araçlarla da gidilebilmektedir.

Adrasan Koyu

Kemer’e yaklaşık 50 km kadar mesafe olan Adrasan Koyu, 2 km uzunluğundaki plajı ve yemyeşil doğasıyla bilinmektedir. Çam ağaçlarının muhteşem kokusu, denizin göz alan mavisi, sabah saatlerinde denizden, öğle saatlerinde ise karadan esen rüzgarlarla koyda vakit geçirmek harikuladedir. Tekne turlarıyla birlikte gidilecek olan Ceneviz, Sazak ve Suluada koylarında müthiş bir vakit geçirmek size iyi gelecektir.

Alacasu Koyu

Tekirova sınırları içerisinde yer alan Alacasu Koyu diğer adıyla da Cennet Koyu olarak bilinmektedir. Yat ve tekne ile de denizden ulaşımın sağlanabildiği koy diğer taraftan da size tarihi Likya yolu patikası ile de eşlik edecektir. Koyun en güzel özelliğiyse pikniğe elverişli olmasıdır.

Alacasu Koyu

Tekirova Plajı

Kemer’in en meşhur koyları arasında yer alan Tekirova Plajı, ilçe merkezine 17 km kadar mesafededir. 4 km uzunluğundaki kumsalı ve doğal güzelliğiyle dikkat çeken plaj, portakal ağaçlarının kokusu ve kendisine has dokusu ile özdeşleşmiştir. Mavi bayraklı bu plajda gün doğumu, gün batımı ve berrak denizin tadı görülmeye değerdir.

Çıralı Plajı

Kemer’e 28 km kadar mesafede olan ve 3 km uzunluğa kadar erişen Çıralı Plajı, adını Olympos’un yanartaşından almıştır. Sönmeyen ateşin mitolojik öyküsü ile herkesi büyülemeyen bu güzellik bölgedeki doğal gaz ateşinin etkisiyle sürekli alev almaktadır. Doğal zenginlikleriyle de bilinen plajda aretta caretta kaplumbağaların üreme alanları da vardır. Koyun mavi renkli denizi ve bembeyaz çakıl taşlarıyla örtülü kumsalı eşsiz bir tatil deneyimiyle ön plandadır.

Olympos Plajı

Çıralı’dan 10 dakikalık bir yürüme mesafesinde olan Olympos Plajı, yeşil ile mavinin birbirine karıştığı eski bir Likya kentinin izlerini taşımaktadır. Plajı güney kısmında Akropol ve anıt mezarlar bulunmaktadır. Bizans Bazilikası, köprü ve Roma tapınağı da tarih severlerin ilgisini çekebilecek cinstendir. Akçay deresinin iki yanında konumlanan plajda denize girmek size çok iyi gelecektir.

Olympos Plajı

Boncuk Koyu

Çıralı’dan 4 km kadar mesafede bulunan Boncuk Koyu, Kemer sınırları içerisinde yer almaktadır. Araçla ulaşımın bulunmadığı koya, Likya Yolu takip edilerek gidilebilmektedir. Kızılçam ormanların içerisine gizlenen koy, tatilciler için oldukça idealdir.

Göynük Plajı

2.9 km uzunluğunda bir sahil şeridine sahip olan Göynük Plajı, mavi bayraklı plajlar arasındadır. Deniz keyfinin yanında yamaç paraşütü ile değişik su sporları yapmaya imkan tanıyan plajın etrafında çok sayıda konforlu tesis yer almaktadır.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.