Kerpe Kadınlar Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kerpe Kadınlar Plajı tarihi Miço Koyu’nda yer alan mavi bayrak ödülü olan sadece kadınlara ait bir sahildir.

Kerpe Kadınlar Plajı

Kerpe Kadınlar Plajı dendiği zaman akıllara gelen Miço Koyu özellikle hafta sonlarında yoğun ilgi görmektedir. Kerpe’nin kadınlara armağanı olan bu plaj ilk olarak 2016 yaz sezonunda açılmış ve daha sonrasında bayanlar için geliştirilerek en ince ayrıntısına göre revize edilmiştir.

Miço Koyu’nda bulunan Kerpe Kadınlar Plajı’nın işletmeciliğini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi üstlenmektedir. Her sezon okulların kapanmasıyla birlikte hizmete giren ve sadece kadınlara özel olan bu plaj, 200 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindedir.

Kerpe Kadınlar Plajı

Mavi bayrak ödülü alan Kerpe Kadınlar Plajı’nda deniz genel anlamda kumlu olmasına rağmen yer yer çakılda bulunmaktadır. Giriş kısmında yer alan ağaçlık bölümde piknik yapma şansı bulunurken WC, otopark, bisiklet park alanı, gölgelik, soyunma kabini, cankurtaran ve sağlık hizmetleri, duş alma ve güneşlenme alanları, güvenli denize girme sahası, plaj temizlik hizmetleri de vardır.

Engelli vatandaşlara yönelik hizmette verilen plaja sadece 8 yaşına kadar erkek çocuklar alınabilmektedir. Girişlerin ücretsiz olduğu Kerpe Kadınlar Plajı’nda çok cüzi rakamlara şezlong ve şemsiye kiralanabilmektedir.

Kerpe Kadınlar Plajı Miço Koyu Nerededir?

Kerpe Kadınlar Plajı Miço Koyu, İzmit’in Kandıra ilçesindeki Kefken ve Kerpe beldeleri arasında yer almaktadır. Kerpe kayalıklarının hemen yakınındaki plaj tarihi Miço Koyu’nda sadece kadınlara özel bir sahildir.

Kerpe Kadınlar Plajı

Kerpe Kadınlar Plajı’na Nasıl Gidilir?

İzmit’in Kandıra ilçesindeki Kerpe Kadınlar Plajı’na merkezden kalkan Kandıra-Kerpe otobüsleriyle ulaşmak mümkündür. Özel araçlarıyla gelecek olanlar için D-605 karayolundan sonra Kerpe yönüne ayrılan 5 kilometrelik yolu takip etmek yeterli olacaktır.

Kerpe Kadınlar Plajı Temiz Mi?

İzmit’in Kandıra ilçesindeki Kerpe Kadınlar Plajı oldukça temiz ve bakımlıdır. Kadınların kullanıma açık olan plajda; şezlong, şemsiye, duş alanları ve tuvaletler gibi pek çok alan bulunmaktadır. Plaja girişlerde dışarıdan yiyecek ve içecekte getirilebilmektedir.

Kerpe Kadınlar Plajı Hafta Sonu Açık Mı?

Sadece yaz dönemlerinde hizmete giren Kerpe Kadınlar Plajı; hafta içi 08.00-02.00, hafta sonları ise 08.00-03.00 saatleri arasında açıktır.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.