Kiriş Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kiriş Plajı; masmavi dalgasız denizi, yarı kumluk kumsalı ve çevresindeki portakal bahçeleriyle Kemer’in en popüler koylarındandır.

Kiriş Plajı

Kiriş Plajı, Kemer’in en popüler koyları arasındadır. Sert rüzgarlara karşı korunaklı yapısı kadar dalgasız deniziyle de yaz-kış fark etmeden denize girmeye elverişli yerlerdendir. Koyun en güzel kısımlarının halk plajı olup ücretsizdir. Berrak ve durgun deniz suyuyla tertemiz sahil bölümü dalış severlerin tercihlerindedir.

Koyun bulunduğu yer dalış ve şnorkel gibi yüzme aktivitelerinin sıklıkla yapıldığı kısımlardan olan Kiriş Plajı, tecrübeli dalışçılar kadar bu işi yeni öğrenen dalışçıların da ilgisini çekmektedir. Zemin kısmı yarım kumluk ve yarı kayalık olan koyda orfoz, vatoz, ahtapot ve deniz kaplumbağası gibi deniz canlıları bulunmaktadır.

Kiriş Plajı

Koya gelirken yanınızda mutlaka ihtiyacınız olan her şeyi almanızda fayda vardır. Dileyenlerde koya yakın olan geniş düzlük alanlarda çadır kampı da kurabilirler.

Kiriş Plajı Nerede?

Kiriş Plajı, Antalya’ya 51 km uzaklıktadır. 2 km uzunluğundaki kumsalı ve masmavi denizi ile tatilcilerin ilgisini çeken koyda birçok farklı alternatif vardır.

Koyda deniz sıfır otellerin yanında tatil köylerle beraber çevrede portakal ağaçları ile kaplı olan kıyı şeridine misafirler tarafından büyük ilgi gösterilmektedir.

Kiriş Plajı

Kiriş Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kemer’e sadece 5 km mesafede olan Kiriş Plajı’na Antalya Otobüs Terminali’nden ve Kemer’den kalkan dolmuşlarla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Deniz paraşütü, jet-ski, banana, su kayağı, dalış gibi çeşitli su sporları imkanlarının bulunduğu koy, merkezi konumu ile yoğun ilgi görmektedir.

Kiriş Plajı Konumu

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.