Kocakarı Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kocakarı Plajı daha çok yerli halk tarafından sessizlik ve sakinlik sevenlerce tercih edilen yerlerdendir.

Kocakarı Plajı

Kocakarı Plajı sessizliği sevenler ve sakin bir tatil yapmayı düşünenler adına ideal mekanlardandır. Tertemiz denizi ve sularının berrak oluşuyla nereden bakılırsa bakılsın tek kelimeyle büyüleyici bir plajdır. Daha çok yerli halk tarafından tercih edilen plaj özellikle yaz aylarında denize girmek ve piknik yapmak isteyenlerce doldurulmaktadır.

Kocakarı Plajı’nın incecik kumsalı buraya gelen misafirleri büyülemeye yeterken ilk girilen bölümlerde yer yer taşların olması dikkatlerden kaçmamaktadır. Su seviyesinin sığ ve soğuk olduğu plajda şemsiye, şezlong, duş, tuvalet gibi imkanları sunan küçük birde işletme bulunmaktadır.

Kocakarı Plajı Nerededir?

Kocakarı Plajı, İzmir’in Çeşme ilçesi sınırları içerisindedir. Çeşme Yarımadası‘nın kuzeydoğusunda, Dalyan‘a 1.5 km kadar mesafede yer alan plaj oldukça sakin ve huzur doludur.

Kocakarı Plajı

Kocakarı Plajı’na Nasıl Gidilir?

İzmir’in Çeşme ilçesinde yer alan Kocakarı Plajı’na toplu taşıma veya özel aracınızla ulaşmak mümkündür. İzmir Otogarı’ndan servislerle Çeşme’ye ve oradan da toplu taşımayla plaja ulaşmak oldukça rahattır.

Özel araçları ile plaja gelmek isteyenler ise Çeşme-Dalyan istikametindeki tabelaları kullanabilirler.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.