Konserve Koyu Halk Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Konserve Koyu Halk Plajı, mavi bayraklı plajlar arasında yer alıp falezlerin dibinde dik merdivenlerden sahile inilen bir kısımdadır.

Konserve Koyu Halk Plajı

Konserve Koyu Halk Plajı, Antalya’nın mavi bayraklı plajları arasındadır. Gece hayatı en hareketli bölgelerdeki konumlar arasında bulunan plaja her yaz oldukça büyük bir rağbet vardır. Muratpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen atılımlar sayesinde halk plajına evrilen bu yer oldukça ilginçtir.

Denizin alt kısmından çıkan kaynak suları ve soğuk sularının birleştiği noktada yer alan Konserve Koyu Halk Plajı’nın uzunluğu 60 m, genişliği de 30 m civarlarındadır. Plaja iniş kısmında bile şezlong yerine bu kısma havlusunu atanları da gözlemlemek mümkündür.

Falez plajları arasında bulunan Konserve Koyu Halk Plajı’nın sahil kısmında kum bulunmamaktadır. Deniz taşlık ve kayalık olduğundan kurulan ahşap iskele sayesinde merdiven aracılığıyla denize girilebilmektedir. Kayalık kısımları yosunlu olan sahilde zaman zaman siyah yengeç görmekte mümkündür. Ancak bunlar hiçbir insana zarar vermemektedir.

Konserve Koyu Halk Plajı

Falezlerde yer alan Konserve Koyu Halk Plajı’na iniş için merdivenler kullanılmaktadır. Oldukça dik konumlanan merdivenlerden inmek biraz yorucudur. Ancak halk plajı olması nedeniyle bölgeye yoğun bir rağbet bulunmaktadır.

Konserve Koyu Halk Plajı Nerededir?

Konserve Koyu Halk Plajı, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde Lara bölgesi civarlarındadır. Antalya Havalimanı’na 14 km mesafesi bulunan plaj, Düden Şelalesi’ne 4 km, Antalya şehir merkezine ise 7 km kadar uzaklıktadır.

Konserve Koyu Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan Konserve Koyu Halk Plajı’na özel araç, taksi ve Şirinyalı minibüsleriyle ulaşmak oldukça rahattır. Birinci dereceden sit alanı olarak korunan plajın sahil kısmında bulunan platform güneşlenmek için idealdir.

Konserve Koyu Halk Plajı

Özellikle yüzmeyi yeni öğrenenler ve çocuklu aileler için falez plajlardan birisi olan bu yer kesinlikle önerilmemektedir. Duş, giyinme kabini ve tuvalet gibi imkanlara sahip olan plajda restoran ve kafeterya da bulunmaktadır.

Konserve Koyu Halk Plajı’nın Özellikleri

  • Mavi bayraklı plajdır.
  • Dik konumdaki merdivenlerden plaja inilmektedir.
  • Falez plajıdır.
  • Plaj, taşlık ve kayalıktır.
  • Merkezi konumlara yakındır.

Konserve Koyu Halk Plajı Ücretli Mi?

Konserve Koyu Halk Plajı’na girişler ücretsizdir. Sadece şezlong kiralamak isteyenler için bu rakam 50 TL civarlarındadır.

Konserve Koyu Halk Plajı Saat Kaçta Açılıyor?

Falez kısmında yer alan Konserve Koyu Halk Plajı yaz sezonu boyunca haftanın her günü 08.00-20.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Konserve Koyu Halk Plajı Derin Mi?

Sahil kısmında bulunan iskeleden merdivenlerle denize girilen Konserve Koyu Halk Plajı’nın uzunluğu 60 m, genişliği ise 30 m olduğundan deniz derindir.

5/5 - (1 vote)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.