Konyaaltı Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Konyaaltı Plajı dünyanın en ünlü sahil şeridi üzerinde yer aldığından özellikle yurt dışından gelen turistlerin akınına uğramaktadır.

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı, Antalya’da Lara Plajı ile birlikte dünyanın en popüler plajları arasında yer almaktadır. Yaklaşık 7 km uzunluğundaki sahil şeridiyle göz dolduran plaja her yıl yerli ve yabancı turistler büyük ilgi göstermektedir.

Bu kadar uzunluğa rağmen sadece 1.5 km kadarı halk plajı olarak ayrılan bu sahilin bir kısmı ince çakıl taşları diğer kısmı ise kumludur. Denizin derinliğinin sabit olmadığı plajda kimi yerler çok sığken kimi yerler de aniden derinleşmekte olduğundan çocukların sık sık gözetim altında bulunması gerekmektedir.

Konyaaltı Plajı

Lara’ya istinaden daha serin sulara ve derinliğe sahip olan Konyaaltı Plajı, mavi bayraklıdır. Temiz ve berrak sularında gün boyunca deniz keyfi yapmak için tüm imkanlar bulunurken 30’dan fazla özel plajın bulunduğu sahil şeridi oldukça hareketlidir. Misafirlerin rahatlığı açısından özel plajlarda; konforlu şezlong, yatak ve localarda daha keyifli vakit geçirirken deniz manzarasına karşın büyük bir keyifle içeceğinizi yudumlama şansınız bulunmaktadır.

Konyaaltı Plajı’nda sadece gündüzleri değil geceleri de oldukça hareketlidir. Hava karardığı anda itibaren sahil kesiminde denize girenleri görmek mümkün olacaktır. Bir tarafında masmavi denizle birlikte muhteşem bir plaj diğer tarafında ise çam ormanlarıyla kaplı park, yeşil ve maviyi uyum içerisinde bir araya getiren olağanüstü manzara vardır.

Konyaaltı Plajı Nerededir?

Konyaaltı Plajı, Antalya’nın merkezine yakın bir konumda olup Altınkum mevkisindedir. Akdeniz kıyılarında falezlerin alt tarafında olmasından dolayı “koy-altı” olarak da anılan sahil şeridi yaklaşık 7 km kadar bir uzunluğa sahiptir.

Konyaaltı Plajı

Girişlerin ücretsiz olduğu plajda konserler başta olmak üzere pek çok farklı organizasyon düzenlenmektedir. Dinlenme ve seyir alanlarıyla dolu sahil şeridinde yürüyüş, bisiklet, tenis, basketbol, kaykay, paten gibi aktivitelerin yanı sıra spor tutkunları da unutulmamıştır.

Konyaaltı Plajı’na Nasıl Gidilir?

Konyaaltı Plajı’na otobüs ya da özel aracınızla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Antalya şehir merkezinden 800, VF02, VF04, KC06, LC07, KL08, UC32, KC33, KC34, KC35, TK36, MF40, TCP45, CV47, TK51, TK52, VC57, MC58, VC59, MC68, KC71 nolu otobüsler kullanılabilir.

Konyaaltı Plajı Kaç TL?

Dünyanın en ünlü sahil şeridi üzerinde yer alan Konyaaltı Plajı’na girişler ücretsizdir. Özellikle yurt dışından gelen turistlerin yoğun ilgi gösterdiği plaj, yöre halkı tarafından da çok sevilmektedir.

Konyaaltı’nda Denize Girilir Mi?

Antalya şehir merkezine yakın konumda bulunan Konyaaltı, doğal güzellikleri ve tarihi yapıların tam ortasındadır. Konyaaltı’na gelenler buradaki plajlardan denize girebilmektedirler.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.