Korsan Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Korsan Koyu, turkuaz renkli masmavi ve dalgasız, sakin deniziyle bulunduğu konumdan dolayı tercih sebeplerdendir.

Korsan Koyu

Korsan Koyu adından da anlaşılacağı üzere geçmiş zamanlarda korsanların su ihtiyaçları adına Suluada doğal kaynaklarını kullandıklarında keşfedilen bir yerdir. Özellikle son yıllarda Adrasan Plajı, Olympos Antik Kenti ve Gelidonya Deniz Feneri’ne olan yakınlığıyla popüler bir hale gelen koy, her yaz binlerce turisti kendisine çekmektedir.

Doğal güzelliklerle dolu ormanı ile tertemiz denizi sayesinde her kesimden insanı etkilemeyi başaran Korsan Koyu’nda kamp alanlarının yanı sıra restoranlar, duş ve tuvalet gibi ihtiyaçların karşılandığı alanlar da bulunmaktadır.

Korsan Koyu

Antalya’ya yolu düşen hemen hemen herkesin uğraması gereken yerler arasında bulunan koy, akvaryum tadındaki turkuaz renkli sularıyla görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. İki tepe arasında 90 metre uzunluğunda bir sahile sahip olan Korsan Koyu, sakin bir tatil yapmak isteyenler adına ideal bir ortamdır.

Hafta içlerinde daha sessiz olan koyda, çadır kampı kurmak ücretsizdir. Güneşin dik ışınlarından korunabilmek adına gölgelik ve düzlük alanların bulunduğu Korsan Koyu’nda dileyenler doğa yürüyüşü yaparak çevredeki güzellikleri keşfedebilirler.

Korsan Koyu Nerede?

Korsan Koyu, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Karaöz Mahallesi ile Gelidonya Feneri arasında yer almaktadır. Antik çağlarda korsan kralı Zeniketes’in eline geçtiğinden dolayı ismini buradan alan koy, çarşaf gibi kıpırtısız sularıyla tanınmaktadır.

Korsan Koyu

Korsan Koyu’na Nasıl Gidilir?

Korsan Koyu’na deniz yolu ya da karayolu ile ulaşmak mümkündür. Antalya’ya 103 km, Kemer’e 63 km, Adrasan’a 20 km, Olympos’a 24 km ve Kumluca’ya 26 km mesafede bulunan koya günübirlik tekne turları düzenlenmektedir.

Korsan Koyu’nu özel kılan etmenler arasında Likya Yolu olarak bilinen rotada yer almasıdır. İstikamet üzerindeki nadir tatlı su kaynaklarından birine sahip olan koy, bu yüzden kampçılar tarafından tercih sebebidir.

Korsan Koyu Ücretli Mi?

Korsan Koyu’nda her ne kadar otopark sıkıntısı olsa da duşların bir kısmı ücretsizdir. Aracınızı park ettikten 30-40 metre kadar yürüyerek koya ulaşabilirsiniz.

Korsan Koyu Nasıl Bir Yer?

Korsan Koyu’nun denizi turkuaz renginde ve tertemizdir. İki tepe arasında şirin bir sahil şeridine sahip olan koyun denizi sakin ve dalgasızdır. Ayrıca sahil şeridinde küçük birde mağara bulunmaktadır.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.