Kumluca’nın Cenneti Olimpos Plajı

Olimpos Plajı kentin gürültüsünden kaçarak deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak isteyenler için cennetten bir köşedir.

Olimpos Plajı

Olimpos Plajı doğal güzelliklerle çevrili bir koy olup deniz tatili için idealdir. Likya Antik Kenti’nin sahil kısmı içerisindeki yemyeşil ormanlarla kaplı bölgedeki plaj adeta cennetten bir köşedir. Turkuaz rengini andıran deniziyle görenleri kendisine hayran bırakan plaj tüm bunların yanında Caretta Caretta kaplumbağaların yumurtlama bölgesi olması sebebiyle sit alanı olarak korunmaktadır.

Antalya’da en popüler plajlar arasında yer alan Olimpos Plajı; deniz, güneş ve altın sarısı kumsalı çevrelemektedir. Kentin gürültüsünden uzakta konumlanan plaj her sene on binlerce yerli ve yabancı turisti kendisine çekmektedir. Günübirlik tekne turlarının da yapıldığı plaj, yamaç paraşütü etkinliği merkezlerindendir.

Olimpos Plajı

Plajda herhangi bir tesis bulunmadığından ve Caretta Caretta kaplumbağaların yumurtlama bölgesi olmasından dolayı şezlong ve şemsiye kullanımı yasaktır. Buraya gelirken yanınızda mutlaka havlunuzu, yiyeceğinizi ve içeceklerini almanızda fayda vardır.

Olimpos Plajı Nerede?

Olimpos Plajı, Antalya’nın Kumluca ilçesinde Yazır Köyü’ndedir. Bölge doğal güzellikleri kadar antik şehir kalıntıları, tertemiz koyu ve plajı ile büyük ilgi görmektedir. Taşlık bir plaj olan bölgede kesinlikle deniz ayakkabısı giyilmesi önerilmektedir.

Plajda kabin ve duş imkanı yoktur. Antik kent içerisinde yer alan plajın yol kısmındaki su kanalı genelde tatilciler tarafından serinlemek için kullanılır. Plaja giriş ücretli olsa da Müze Kart sahiplerine indirim yapılmaktadır.

Olimpos Plajı’na Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Kumluca ilçesinde yer alan Olimpos Plajı, Kemer’e 28 km batıda, Kumluca’ya ise 40 dakika kadar uzaklıktadır. Antalya Havalimanı’ndan plaja gelmek isteyenler için 600 nolu otobüs ya da tramway ile ulaşmak mümkündür.

Olimpos Plajı

Antalya tarafından gelinirken Tekirova’yı geçtikten hemen sonra Olympos tabelası göründükten 11 km sonra Olimpos Antik Kenti Otogarı’na varılmaktadır. Kumluca istikametini kullananlar içinde sağ taraftaki Adrasan tabelası sizlere yardımcı olacaktır.

Olimpos Plajı Konumu

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.