Göynük Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Göynük Plajı, Kemer'in en popüler mavi bayraklı plajları arasında yer aldığından altın sarısı kumsalıyla turistlerinde ilgisini çekmektedir.

Göynük Plajı

Göynük Plajı, muhteşem bir manzaradan ibaret olan Bey Dağları eşliğinde mükemmel bir tabiata sahiptir. Kemer’in en popüler ve sayılı tatil beldeleri arasında yer alan Göynük, plajı ile de oldukça ünlüdür. 3 km’yi bulan uzunluğuyla bilinen plaj, altın sarısını andıran tertemiz kumsalı ve berrak deniziyle hafızalara kazınır.

Antalya’nın mavi bayraklı plajları arasında yer alan Göynük Plajı, halk plajı olduğundan girişi ücretsizdir. Ancak plajdaki şezlong ve şemsiye gibi imkanlardan yararlanabilmek için çok az bir ücret ödemeniz yeterlidir. Çakış taşlarından arındırılan ve tamamen kumsal olan plajda; ilk yardım personeli, engelliler için tuvaletler, halı saha, basketbol ve plaj voleybolu sahası ve cankurtaran ekibi gibi hizmetler vardır.

Göynük Plajı

Çoğunlukla kayalar ve gri kumların oluşturduğu Göynük Plajı çevresinde çok sayıda lüks otel bulunmaktadır. Bölgeye gelenler; Akdeniz’in berrak sularına atlayabilir, balık tutabilir ve dalgaları büyük bir keyifle izleyebilir. Manzarası karşısında büyülenmemenin elde olmadı plajda deniz tercihinde bulunanlar için rüzgar sörfü keyif vericidir.

Göynük Plajı Nerede?

Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Göynük Plajı, masmavi sular ile yemyeşil doğa ve huzurun ortak noktası gibidir. Antalya‘ya 36 km, Kemer’e ise sadece 6 km uzaklıkta bulunan plajın yaklaşık 3 km uzunluğunda muhteşem bir kumsalı vardır.

Mavi bayraklı bu plajın çevresinde lüks ve konforu sevenler için birçok tatil köyü ve otel bulunmaktadır. Aileleriyle beraber günübirlik gelenlerin rahatlıkla faydalanabileceği halk plajı bölümünde denizin tadını çıkarabilir, gün batımında ise muhteşem Akdeniz manzarasının keyfine varabilirsiniz.

Göynük Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kemer’den Göynük’e ulaşabilmek adına özel aracınız yoksa buraya gelen otobüsler bulunmaktadır. AK03 nolu otobüs hattını kullanarak Göynük’e ulaştıktan sonra plajın tadını rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Göynük Plajı

Plajda su kayağı, muz ve jet ski, deniz paraşütü, dalış/scuba diving gibi popüler su sporları aktivitelerine katılabilir çevre koylar için düzenlenen tekne turlarına dahil olabilirsiniz. Eski çağlardan kalma olağanüstü bir geçmişe sahip olan yer, pek çok medeniyet ve uygarlığa ev sahipliği yaptığından büyüleyici bir cennet gibidir.

Göynük Plajı Konumu

Göynük Halk Plajı Kum Mu?

Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alan Göynük Halk Plajı zemini tamamen kumdur. Toplu taşıma ile rahatça ulaşılabilen bu plajda denizin keyfine varabilir ve gün batımını da hayranlıkla takip edebilirsiniz.

Göynük’ün Denizi Nasıl?

Göynük Plajı ve denizi buraya gelen tatilciler için muhteşem bir seçenektir. Mavi bayraklı plajlar arasında yer alan bölgedeki altın sarısı kumsalda güneşlenebilir ya da Akdeniz’in berrak sularına kendinizi bırakarak serinleyebilirsiniz.

Göynük Plajı Ücretsiz Mi?

Göynük Plajı halka açık olduğundan ücretsizidir. Sadece şezlong ve şemsiye gibi imkanlardan yararlanabilmek adına çok az bir ücret ödemeniz gerekmektedir.
5/5 - (1 vote)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.