Sazak Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Sazak Koyu, Olympos ile Adrasan arasında bir köprü olup kimi kesimlerce “Balayı Koyu” olarak da adlandırılmaktadır.

Sazak Koyu

Sazak Koyu, sessizliğinin yanında doğal güzellikleri ile de buraya gelenleri kendisine kısa sürede bağlamaktadır. Harikulade atmosferiyle beraber romantik görünümü nedeniyle de “Balayı Koyu” olarak adlandırılan bu yer son zamanlarda büyük ilgi görmektedir.

Her iki tarafında dik kayalıkların bulunduğu koy, geniş kumsalı ve yemyeşil bir ormanın içerisine doğru ilerlemektedir. Adrasan’dan yaz sezonunda kalkan tur teknelerinin ilk duraklarından biri olan Sazak Koyu, durgun denizinin yanında kumsalıyla da büyülemektedir.

Sazak Koyu

Bakir kalmış bir doğa içerisinde yer alan koyun hemen derinleşmeyen masmavi ve akvaryum berraklığına sahip denizinde keyifle yüzerken deniz kaplumbağaları ve çeşit çeşit balıkları rahatlıkla görebilirsiniz. Zengin bir su altı dünyasını bünyesinde barındıran koy, dalış tutkunlarının neredeyse tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Telefon sinyali konusunda oldukça zayıf bir konumdaki Sazak Koyu, kentin karmaşasından kaçmak ya da kabalıktan uzaklaşarak sakin ve sessiz bir ortam arayanlar için oldukça idealdir. Gündüz saatlerinde maviyle yeşilin kucaklaştığı Sazak Koyu, Akdeniz’in gizli güzelliklerini barındıran narin yerlerdendir.

Sazak Koyu Nerede?

Sazak Koyu, Beydağları Sahil Milli Parkı’nın hemen batısındaki Olympos ile Adrasan arasında yer almaktadır. Sırt bölgesinde Musa Dağları bulunan koy özellikle mavi yolculuk kaptanları tarafından tercih edilmektedir.

Sazak Koyu

Sazak Koyu’na Nasıl Gidilir?

Sazak Koyu’na ulaşım oldukça rahattır. Öncelikle koya varmak için Antalya merkezde iseniz 90 km mesafe sonrasında Adrasan’a gelmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında tekne turlarıyla koya ulaşabilirsiniz.

Karayolu ile de ulaşımın bulunduğu Sazak Koyu, ormanın hemen dibinde yer aldığından belli bir bölgede aracınızı bırakarak yay yoluyla devam etmek durumundasınız. Koyun hemen dibinde bir başka doğa harikası Porto Ceneviz Koyu’nu da görmek mümkündür.

Sazak Koyu Ücretli Mi?

Adrasan ile Olympos arasında bulunan Sazak Koyu’na girişler ücretsizdir. Tertemiz atmosferinde herkesi büyüleyen koya, karayolundan ulaşımda mümkündür.

Olimpos Sazak Koyuna Nasıl Gidilir?

Sazak Koyu’na gitmek için pek çok farklı alternatif bulunmaktadır. Öncelikle Adrasan’a buradan da tekne turları ile koya varabilmeniz mümkündür.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.