Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı sadece kadınlara özel muhteşem bir sahil olmakla birlikte muhafazakar kesimin yoğun ilgi göstermesiyle dikkat çekmektedir.

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı haftanın 6 gününde sadece kadınlara özel güzide sahillerden bir tanesidir. Pazar günlerinde karma aile plajı olarak kullanılan bu yer çevre illere yakınlığıyla yoğun ilgi görmekle birlikte ziyaretçilerin akınına uğramaktadır.

Muhafazakar kesimdeki kadınlar adına düşünülen Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı’na 7 yaşından büyük erkek çocuklar kesinlikle alınmamaktadır. Bu nedenle ailelerin yanlarında getirdikleri çocuk ya da çocuklarının kimliklerini girişte ibraz etmesi zorunludur.

Plajın kumsalı incecik ve bembeyaz olan sahilin denizi de tertemiz ve berraktır. Denizi saki olan Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı’nda kumsalın ve güneşin tadına varmak isteyen kadınlar özellikle yaz aylarında buraya akın etmektedir.

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı

Plaj çok muntazam bir şekilde düzenlenmiş ve etrafı içerisinin görünmemesi adına yüksek duvarlarla çevrilmiştir. Kadınların gönül rahatlığıyla denize girebildikleri Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı’nın derli toplu oluşu insana huzur vermektedir. Yeşillikler arasındaki plajda hava oldukça temiz ve keyif verici bir yerdir.

Fazla kumu olmayan plajda yer yer taşlı bir yapı vardır. Plajın hemen etrafında bulunan yeşillik alanlar yüzme niyeti olmayanlar adına muhteşem bir manzara sergilemektedir. Ağaçların gölgesinde dinlenmenin ve kitap okuyarak anın tadını değerlendirmek isteyenlerin tercihler arasında olan plaja dışarıdan yiyecek ve içecekte getirmek mümkündür.

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı Nerededir?

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı, Yalova ilinin Çınarcık ilçesinin Esenköy mevkii civarlarındadır. İstanbul’a oldukça yakın bir konumda bulunan plaja özellikle hafta sonlarında yoğun ilgi vardır. Her ne kadar denizi dalgalı olsa da etrafı yemyeşil ormanlık alanla kaplı plajda genelde güneşlenmeyi tercih edenleri görmek mümkündür.

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı’na Nasıl Gidilir?

Yalova’nın Çınarcık ilçesi Esenköy mevkii civarlarında yer alan Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı’na gitmek adına öncelikle Çınarcık tabelası takip edildikten sonra Armutlu güzergahına doğru devam edilmelidir.

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı

Yalova üzerinden minibüsle plaja gelecek olanlarda Çınarcık otogarından Armutlu araçlarına binerek yol üzerinden inebilirler.

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı Giriş Ücreti 2023

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı’na giriş ücreti 2023 yılı için 75 TL’dir. 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için girişler ücretsizdir.

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı’nın Özellikleri

  • Plajda kumsal incecik ve bembeyazdır.
  • Plajda su tertemiz ve berraktır.
  • Plajda deniz oldukça sakindir.
  • Plaj sadece Pazar günlerinde karmadır.
  • Plaj, Pazar günleri hariç sadece kadınlara özeldir.
  • Plaj içerisinde duş, WC, soyunma kabinleri, restoran ve kafeterya bulunmaktadır.
  • Plajda güvenlik özel olarak sağlanmaktadır.
5/5 - (1 vote)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.