Böbrek Hastalarının Şifa Aradığı Cennet Suluada

Suluada, Türkiye'nin Maldivleri olarak gösterilen böbrek hastalarının da şifa aradığı sulara sahip olduğu söylenen cennetten bir köşe gibidir.

Suluada

Akdeniz’in cennet köşeleri arasında oldukça popüler yerler arasındaki Suluada, bembeyaz kumlu plajları ve turkuaz rengini andıran sularıyla ünlüdür. Buraya gelen pek çok kişi tarafından Maldivler olarak da anıldığı gözlemlenen bu kumsallarda saatlerce güneşlenerek hoşça vakit geçirmeniz mümkündür.

Halk arasında böbrek hastalarına iyi geldiği söylenen tatlı su kaynağının tam ortasındaki Suluada egzotik görünümüyle buraya gelen herkesi büyülemektedir. Adanın kayasal yapısındaki kalsiyum karbonat sayesinde kumların renginin her zaman bembeyaz kaldığı gözlemlenmektedir.

Herhangi bir yerleşim yeri bulunmayan Suluada’da Akdeniz ekosistemine ait birçok balık türü bulunmaktadır. Çevresinde çok sayıda sualtı mağarası bulunan adada zaman zaman foklara, yunuslara, orfozlara ve su kuşlarına rastlanmaktadır.

Suluada

Denizin tam ortasında kayaların içerisinden tatlı suyun çıktığı Suluada’da bu kaynak sularının şifalı olduğu söylenmektedir. Bu sularında özellikle böbrek hastalarının taş ve kum düşürmesinde faydalı olduğu bilinmektedir.

Suluada Nerededir?

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan Koyu olarak bilinen bölgesinde yer alan Suluada, turkuaz rengini andıran denizi ve altın sarısı kumsalıyla ünlüdür. Antik Çağ zamanında Krambusa adını taşıyan yer şimdiki zamanda tur teknelerinin en çok uğradığı güzergahlar arasındadır.

2 adet kumsalın yer aldığı adada buraya gelenleri sıra dışı bir dünya beklemektedir. Tropik bir adayı andıran bölge adeta bir cenneti andırmaktadır.

Suluada

Suluada’ya Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Kumluca ilçesindeki Suluada’ya sadece deniz yoluyla ulaşım sağlanmaktadır. Olympos ve Adrasan’dan kalkan tekne turlarının yanı sıra balıkçı tekneleri de zaman zaman bu adaya uğramaktadır.

Suluada’yı ziyarete gelenler için uç noktadaki Aşıklar Mağarası enfes güzelliğiyle buraya gelenleri kendisine bağlamaktadır.

Türkiye Suluada Nerede?

Antalya’nın Kumluca ilçesi Adrasan Koyu civarlarındaki Suluada, ufak bir adadır. Adrasan sahilinden 10 ila 15 km mesafedeki ada Türkiye’nin Maldivleri olarak gösterilmektedir.

Suluada Tekne Turu Ne Kadar?

Suluada tekne turu fiyatları şirketlere göre değişiklik göstermektedir. Günübirlik turlar 300 ila 350 TL, özel turlar ise 6.000 ila 9.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Suluada Plajı’na Nasıl Gidilir?

Adrasan Koyu civarlarındaki Suluada’ya ulaşabilmek için iskeleden kalkan tekne turlarını kullanabilirsiniz. Turkuaz mavisi denizi ve berrak suyu ile bilinen ada adeta tatilcilere Maldivler hissi yaşatmaktadır.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.