Teke Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Teke Koyu henüz keşfedilmemiş doğal güzellikler arasında yer alıp çadır kampçıları ve olta balıkçılığı severler içinde ideal bir bölgedir.

Teke Koyu

Teke Koyu, doğa harikası cennet koyları arasında yer alıp Kemer’in en dikkat çeken yerlerindendir. Normal araçla gelmenin zor olduğu bu yerde ulaşım her ne kadar aksasa da bölgenin bakım olması şartları değiştirmektedir.

Kemer’de henüz daha keşfedilmemiş yerler arasındaki Teke Koyu sahili kum ve çakal karışımıdır. Denizi duru ve dalgasız olan koy, Caretta Carettaların yumurtlama alanları arasında yer aldığından bölgenin bir kısmı şeritlerle çevrilidir. Bu şeritler geçilmediği müddetçe deniz kaplumbağalarını izlemek için bir engel kesinlikle yoktur.

Teke Koyu

Koya girişler ücretsiz olup bölge aynı zamanda çadır kampçılığı için de müsaittir. Etrafta herhangi bir işletme bulunmadığından dolayı buraya gelmeden önce yanınıza mutlaka havlu, yiyecek ve içecek gibi doğal ihtiyaçları bulundurmanızda fayda vardır. Buz gibi soğuk kaynak sularının mevcut olduğu Teke Koyu’nda gün boyunca doğayla baş başa kalarak güneşten yararlanabilir, akşam saatlerinde de çadır kampı kurarak deliksiz bir uykunun tadını alabilirsiniz.

Teke Koyu Nerede?

Teke Koyu, Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Tekirova Beldesi civarlarındadır. Adını koyda bulunan yumurtaya benzer iki kayadan alan bölge keşfedilmemiş yerler arasındadır.

Çarşaf gibi denizi ve mis gibi doğasıyla buraya gelenleri kendisine bağlayan koy, olta balıkçılığı sevenler için de idealdir.

Teke Koyu

Teke Koyu’na Nasıl Gidilir?

Antalya’ya 65 km, Tekirova’ya ise 7 km uzaklıkta bulunan Teke Koyu’na Antalya-Kemer-Kumluca istikametini takip ederek Tekirova Beldesi yönüne döndükten sonra Amara Dolce Otel’e gelmeden hemen öncesinde toprak yola girerek yaklaşık 5 km bir mesafe akabinde rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Teke Koyu Konumu

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.