Tekirova Plajı nerede, nasıl gidilir?

Tekirova Plajı

Tekirova Plajı, Kemer’in mavi bayraklı plajları arasındadır. Yaklaşık 4 km’lik bir uzunluğa sahip olan plaj; berrak ve tertemiz denizi, doğası ve altın sarısı kumsalıyla dikkat çekmektedir. Özellikle yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerler arasında bulunan plaj ve çevresinde konaklayabilmeniz için tesisler yer almaktadır.

Halka açık bir plaj konumunda olan Tekirova Plajı’na giriş için herhangi bir şekilde ücret ödenmemektedir. Ancak plajdaki şezlong ve şemssiye gibi imkanlardan yararlanmak adına kiralama ücreti ödemeniz gerekmektedir. Tüm bunlarında yanında plajda ayrıca deniz paraşütü, su kayağı, jet ski, muz ve dalış/scuba diving gibi deniz sporlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Tekirova Plajı

Üç tarafı da dağlarla çevrili olan Tekirova; yaklaşık 4 km uzunluğundaki kumsalının yanı sıra yemyeşil ormanları ve kristal berraklığı andıran deniziyle unutulmaz bir tatil deneyimi için tüm imkanlara sahiptir. Kızılçam ormanlarının süslediği bölge 2016 senesinde ‘Tekirova Tabiat Parkı’ olarak ilan edilen bölgenin özel konumu sebebiyle korunmaktadır.

Tekirova Plajı Nerede?

Tekirova Plajı, Antalya ilinin Kemer bağlı olan Tekirova Beldesindedir. 4 km uzunluğunda bir plaja sahip olan bölge özellikle kumu ve denizi ile ün yapmıştır. Mavi bayraklı bir plaj olan yerin büyük bölümü otellerin işletmelerinde olsa da halka açık ücretsiz yerleri de mevcuttur. En popüler kumsallar arasında yer alan plaj, dünyaca ünlüdür.

Tekirova Plajı’na Nasıl Gidilir?

Tekirova Plajı, Antalya’ya 60 km, Kemer’e ise sadece 10 dakika kadar mesafededir. Özel araçla merkezde Konyaaltı’ndan gelirken bir yanınız deniz diğer yanınızda da yemyeşil ağaçları görebileceğiniz muhteşem bir manzara sizleri beklemektedir. Antalya Otogarı’ndan Kemer otobüslerine binerek de plaja ulaşabilirsiniz.

Tekirova Plajı Konumu

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.