Titreyengöl Nerede, Nasıl Gidilir?

Titreyengöl hem efsaneleri hem de göl, deniz ve ormanın benzersiz bir uyum sergilediği ve her yıl binlerce turistin akın ettiği bir yerdir.

Titreyengöl

Titreyengöl sadece Antalya’nın değil Türkiye’nin en önemli turistik bölgelerindendir. Göl, deniz ve ormanın iç içe olduğu bu yer benzersiz uyumu ile çevresindeki doğal zenginlikleriyle bir bütün gibidir. Ziyaretçilerine her daim huzur fırsatı veren bu yer gerçekten de görülmeye değerdir.

Manavgat Irmağı’nın bir kolu olan sular aslında denize dökülmeden hemen öncesinde geniş bir alan içerisinde göl görünümü almaktadır. En hafif bir esintide bile titreştikleri içinde Titreyengöl adını almışlardır. Bölgenin bu adı almasındaki diğer hadiselerden birisi de bir öyküye dayanmaktadır.

Titreyengöl

Gölün yakınlarında yaşamakta olan ve buradaki kuşlara ve ördeklere zaman zaman yem veren bir balıkçı buranın aslında isim babası olarak bilinmektedir. Rivayetlerde göle gelen bir grup insanın burada yaşamakta olan canlıları avladıklarını gören bir balıkçının engeli ile karşılaşmışlardır. Avcılar ise daha sonrasında balıkçıyı iteleyerek o süreye kadar avladıkları ördekleri toplamaya başlamışlardır. Avcılardan kaçan ördeklerde olanların ardından birlikte havalanarak avcıları kaçırmışlardır. O yaşanan olayın akabinde göl hep bu şekilde titremeye başlamıştır.

Titreyengöl Nerededir?

Titreyengöl, Antalya’nın Manavgat ilçesi sınırlarındadır. Yaklaşık 3000 m2’lik bir alana yayılan bu yer canlı bir turizm bölgesi olup ziyaretçilerin eşsiz bir manzara sunmaktadır. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyen binlerce turist her yıl bu bölgeye akın etmektedir.

Titreyengöl

Titreyengöl’e Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Manavgat ilçesi Sorgun Belgesi’nde yer alan Titreyengöl’e ulaşmak oldukça rahattır. İlçe merkezine 10 km kadar mesafede yer alan bu yere 10 dakika aralıklarla minibüsler kalkmaktadır. Özel araçla gitmek isteyenler ise Sorgun, Çamlık, Oteller, Sorgun Halk Plajı güzergahlarını takip etmelidirler.

Titreyengöl Özelliği Nedir?

Manavgat’ın bir simgesi olan Titreyengöl’ün en önemli özellikleri arasında en ufak bir esintide suyun titremesidir. Manavgat Çayı’nın bir kolu olan bu yer denize dökülmeden hemen önce geniş bir alana yayılmaktadır.

Titreyengöl Nerede Bulunur?

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki Titreyengöl’ün ilçe merkezine uzaklığı yaklaşık 10 km kadardır. Sorgun Mahallesi’ne yakın konumdaki bu bölge özellikle orman, göl ve denizin benzersiz bir uyumu içerisindedir.

5/5 - (1 vote)
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.