Üç Adalar Nerede, Nasıl Gidilir?

Üç Adalar özellikle dalış meraklılarının gözdelerinden biri olup pek çok su altı canlısına rastlanabilecek nadir yerler arasındadır.

Üç Adalar

Üç Adalar, koyu mavi sularının yanında zengin su altı yaşamı sayesinde dalış meraklılarının gözdeleri arasındadır. Denilenin aksine isimleri Piknik, Martı, Mağara ve Küçük Ada olan 4 adanın bulunduğu bölge sahilden rahatlıkla görülebilmektedir.

9 adet resif ile 2 adette su altı mağarasının bulunduğu Üç Adalar’da geniş bir dalış bölgesi ve değişik türlerde deniz bitkileriyle kaplı kayalar bulunmaktadır. Duvarlardaki yüzeylerde çeşitli büyüklüklerde kovuklar yer alırken en büyük resifler arasında adını dik iki kayanın tıpkı bir kanyon gibi geçit vermesinden ötürü Kanyon Resifi olarak adlandırılmaktadır.

Dünya dalış kriterleri dikkate alındığında nadir dalış noktaları arasında yer alan bölgede orfoz, akya, papaz balığı, trompet balığı, Akdeniz Müreni, trakunya, barakuda, kalamar, ahtapot deniz tavşanı ve nadir de olsa Akdeniz Foku gibi canlılara rastlamak mümkündür.

Üç Adalar

Üç Adalar Nerede?

Üç Adalar, Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı olan Tekirova sahilleri açıklarındadır. Amatör dalgıçlar için eğitim veren dalış merkezlerinin bulunduğu bölgeye sık sık turlar düzenlenmektedir.

Üç Adalar’a Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Üç Adalar’a özel yatlarla gidilebilmektedir. Onun dışında yarım saatlik bir tekne turu ile de bölgeye rahatlıkla varılabilmektedir.

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.