Ulupınar’da alabalık keyfi

Ulupınar Köyü Alabalık

Alabalık, Kemer’e gelen turistlerce en çok tercih edilen balık lezzetleri arasında ilk sıradadır. Kemer-Çıralı karayolu üzerinde özellikle Ulupınar’da bulunan restoranlar, alabalığın merkezi gibidir. Buralara gelindiğinde kesinlikle lezzetli bir alabalık yenilmeden asla dönülmemektedir.

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı olan Ulupınar Köyü, Tekirova’dan hemen sonra Çıralı’ya yakın bir konumdadır. Burada turistlerin ilgisini çeken en önemli hadiseler arasında mükemmel ve yemyeşil doğa içerisindeki akan derede kurulan tesisler ve taze alabalıktır.

Ulupınar Köyü Alabalık

Ana yol istikametinde Uludere yönüne dönüldüğünde yol boyunca dere üzerinde kurulan birçok tesisler karşılaşmak mümkündür. Bu tesislerde başta alabalık olmak üzere sabah ve köy kahvaltısı bulmak olağandır.

Buradaki restoranların en önemli özellikleri arasında alabalık çiftliği üzerinde kurulu olmaları gelmektedir. Dilerseniz olta yardımıyla yakaladığınız alabalıkları pişirerek yeme imkanına sahipsiniz. Yeşillikler arasında dere üzerine kurulu olan serin ortamlar Akdeniz’in sıcak güneşinden az da olsa korunmak isteyenler için birer gölge vazifesi görürler.

Ulupınar Köyü Nerede?

Ulupınar Köyü, Antalya’nın Kemer ilçesine 30 km kadar uzaklıktadır. Antalya’ya uzaklığı 70 km kadar olan Ulupınar özellikle yemyeşil doğa içerisinde kurulan tesislerdeki alabalıkları ile ünlüdür.

Ulupınar Köyü Alabalık

Ulupınar Köyüne Nasıl Gidilir?

Ulupınar Köyüne gitmek için öncelikle Kemer’den Kumluca istikametine doğru hiç durmadan ilerleyin. Tekirova’yı geçtikten hemen sonra Çıralı dönemecine gelmeden sola doğru giriş yapın. Bir müddet ilerledikten sonra da yol boyunca sıralanmış tesislerle karşı karşıyasınız.

Ulupınar Köyü Konum

Bı içeriği oylayın post
Administrator
Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde masmavi denizi ve altın sarısı kumsalıyla bir bütün oluşturan otelimiz siz değerli misafirlerini aramızda görmekten mutluluk duyar.