Eşsiz Doğasıyla Adrasan Plajı

Adrasan Plajı konum olarak eşsiz doğasının yanı sıra yürüyüş rotaları içerisinde muhteşem bir manzaraya sahiptir.

Rate this post

Adrasan Plajı dünyanın sayılı yerleri arasında gösterilen Olympos ile beraber eşsiz doğası, muhteşem manzarası, yürüyüş rotası, çadır ve kamp alanlarının yanında denize girilecek efsane noktalarıyla yerli ve yabancı turistlerin her daim ilgisini çekmektedir. Adrasan ile Olympos arasında kalan bölge yemyeşil bir doğa harikasına sahiptir.

Yaz aylarında denizin yanı sıra doğayla bütünleşme isteyenler için oldukça fazla seçeneğin bulunduğu Adrasan Plajı, Helenistik dönemden de taşıdığı izleriyle tarihi zenginlikleri de bünyesinde barındırır. Plajın bulunduğu kısım sit alanı olarak daima korunmaktadır.

Adrasan Plajı

İnsanlarda huzur bırakan el değmemiş doğasına sahip plajı tamamen kumsaldan oluşmaktadır. Denizi sığ olmakla beraber inanılmaz derecedeki berraklığıyla görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Dalgasız olması nedeniyle de çocuklu aileler ile yüzmeyi yeni öğrenenler açısından idealdir.

Adrasan Plajı Nerede?

Adrasan Plajı, Antalya’nın Kumluca ilçesindeki Adrasan Köyü’ndedir. Yaklaşık 2 km uzunluğunda bir kumsala sahip olan plaj özellikle berrak denizi ile yüzmeye elverişlidir. Koyun etrafındaki dağlar ormanlarla kaplı olmakla beraber bölge sit alanı olarak korunmaktadır.

Dünyaca ünlü olan Likya Yürüyüş Yolu üzerinde yer alan Adrasan Plajı çevresinde çok önemli turizm merkezleri bulunmaktadır. Adrasan’daki tesislerin %80 kadarını Çavuşköy sakinleri işletirken bölgeye günübirlik turlarda düzenlenmektedir.

Adrasan Plajı’na Nasıl Gidilir?

Adrasan Plajı’na özel araç ya da şehir içi otobüslerle ulaşmanız mümkündür. Eğer ki özel araçla geliyorsanız Antalya merkezden Kemer’e gelmelisiniz. Kemer’i geçtikten hemen sonra sırasıyla Çamyuva, Faselis ve Tekirova’dan ilerleyerek Olympos-Çavuşköy sapağından sola döneceksiniz. 23 km kadar ilerleyerek plaj bölgesine ulaşabilirsiniz.

Adrasan Plajı

Eğer ki toplu taşıma kullanacaksınız Antalya Otogardan saat 08.00’dan itibaren minibüsler kalkmaktadır. Bunların yanında Kumluca Otogarına giderek Adrasan minibüslerine de binebilirsiniz.

Adrasan Plajı Konumu

Adrasan Plajı Ücretli Mi?

Adrasan Halk Plajı’na girişler tamamen ücretsizdir. Plaj boyunca bazı yerlerde şezlong veya şemsiyeler gibi ihtiyaçlar açısından bunları kiralayan büfeler bulunmaktadır.

Adrasan Plajı Kum Mu?

Adrasan Plajı denize sığ olan yerlerde kumla kaplıdır. Diğer kısımlarda ise çakıl taşları doludur.

Adrasan Plajı Sığ Mı?

Adrasan Plajı yaklaşık 2 km uzunluğunda korunaklı bir liman gibidir. Bölgede deniz bazı yerlerde hızla derinleşirken sığ olan kısımları da bulunmaktadır.