Alacasu Cennet Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Alacasu Cennet Koyu, Antalya'nın doğal güzellikleri arasında yer alıp bakir kalmış ender rastlanan koylardandır. Aileler ve kampçılar için tercih sebeplerindendir.

Rate this post

Alacasu Cennet Koyu, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından birisidir. Phaselis Koyu ile Çamyuva arasında kalan koy dünyaca ünlü Likya Yolu parkuru civarındadır. Orijinal anlamda Alacasu olarak geçse de halk arasındaki adı aslında Cennet Koyu’dur.

Antalya’nın el değmemiş bakir koylarından biri olan Alacasu Cennet Koyu’nun hemen arka kısmında Beydağları Milli Parkı’nın yemyeşil çam ormanları, 175 metre uzunluğunda plaj, yürüyüş yolları ve kamp alanları yer almaktadır. Kemer’de bulunanlar için günübirlik aktiviteler açısından sıklıkla tercih edilenlerden biri olan koya gelenler; yüzmeden doğa yürüyüşüne, Off-road gibi ekstrem sporlardan trekkinge ve kamptan pikniğe kadar pek çok seçenek arasından kendisine en uygun olanı tercih edebilmektedir.

Alacasu Cennet Koyu

Alacasu Cennet Koyu, masmavi denizi ve mis gibi havası ile buraya gelen misafirleri kendisine hayran bırakmaktadır. Tekne turları arasında en çok tercih edilen koylardan biri olan bu yerde denizin içerisinden etraftaki yüksek dağları izleyebilir, ormanın yeşil tonunun denize karışmasına şahit olabilirsiniz.

Alacasu Cennet Koyu Nerede?

Alacasu Cennet Koyu, Phaselis Koyu ile Çamyuva arasında olup Beydağları Milli Parkı’nın hemen yanı başındadır. Kemer’de tatilcilerin uğrak noktalarından birisi olan koy aslında Çamyuva ile Tekirova’nın tam ara noktasıdır.

Kamp ve karavan turizmi için yoğun olarak kullanılan koyda ayrıca mangal ve piknik alanları da bulunmaktadır. Yaz aylarında büyük bir kalabalığın baş gösterdiği koy bazen rahatsız edici bir seviyede gürültünün esiri olabilmektedir.

Alacasu Cennet Koyu’na Nasıl Gidilir?

Kemer’den çıkarak Tekirova istikametine ilerledikten sonra D-400 karayolunu takip ederek önce Çamyuva Mahallesi’ne ulaşmanız gerekmektedir. Burada herhangi bir tesis bulunmadığından ya günübirlik turları tercih edeceksiniz ya da kamp yapabileceksiniz.

Alacasu Cennet Koyu

Denizine, doğasına ve kumsalına hayran kalacağınız koya gitmeden önce alışveriş yapmayı ihmal etmeyin. Tüm bunların yanında koyda şezlong, şemsiye, duş kabini ve soyunma kabini gibi imkanların bulunmadığı da unutmamak gereklidir.

Alacasu Cennet Koyu Konumu

Alacasu Cennet Koyu Ücretli Mi?

Alacasu Cennet Koyu’na girişler ücretsizdir. Çoğunlukla kampçıların ilgi gösterdiği koyda aileler içinde mangal ve piknik alanları bulunmaktadır.

Alacasu Cennet Koyu’nda Mangal Yapılır Mı?

Alacasu Cennet Koyu’nda kamp alanları dışında çadır kurmak veya ateş yakmak kesinlikle yasaktır. Sadece belli başlı bölgelerde mangala izin verilmektedir.

Alacasu Cennet Koyu Nereye Bağlı?

Alacasu Cennet Koyu, Antalya’nın Kemer ilçesindedir. Çamyuva Mahallesi sınırları içerisinde bulunan koya karayolu üzerinden ulaşım oldukça rahattır.