Kızılağaç Halk Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Antalya'nın ünlü plajları arasındaki Kızılağaç Halk Plajı hem ücretsiz oluşu hem de suyun berraklığı nedeniyle her ne kadar bazı kısımlarda derinleşse de tercih sebeplerindendir.

Rate this post

Antalya’da en ünlü plajları arasında yer alan Kızılağaç Halk Plajı hem yöre halkının hem de turistlerin uğrak noktalarındandır. Yinede bölge halkını daha çok cezbeden plaja girişlerin ücretsiz olması bu noktada bağlayıcı unsurdur.

Manavgat’ın en gözde plajları arasındaki Kızılağaç Halk Plajı bölgedeki işletmeleri de kendisine çekmektedir. Ayrıca plaja ulaşımında rahat olması buraya olan rağbetin artmasına da sebebiyet vermektedir.

Kızılağaç Halk Plajı

Berrak bir su tabakasının üzerinde bulunan plajın bazı kısımları kum ve çakıl taşlarıyla karışık olsa da denize girilen kısmın hemen derinleşmesi özellikle çocuklar ve yüzmeyi yeni öğrenenler için ideal bir zemin oluşturmamaktadır. Bu nedenle dikkatli olunmasında fayda vardır.

Kızılağaç Halk Plajı’nın çevresinde temel yiyecek ve içecek ihtiyaçlarının karşılanması adına çok sayıda restoran ve kafeterya vardır. Buraya gelenler tüm bunlarla beraber tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi imkanlardan yararlanma şansına da sahiptir. Gün batımında Antalya’nın eşsiz manzarasını misafirlerine sunan plaj huzur veren sakinliğiyle de benzersiz bir atmosfer yaratmaktadır.

Kızılağaç Halk Plajı Nerede?

Kızılağaç Halk Plajı, Antalya’nın Manavgat ilçesindedir. Antalya’ya 90 km, Manavgat’a ise 14 km kadar mesafede yer alan plaj özellikle yaz aylarında en çok tercih edilen bölgelerdendir.

Kızılağaç Halk Plajı

Kızılağaç Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?

Antalya’ya 90 km, Manavgat’a 14 km mesafede olan Kızılağaç Halk Plajı’na ulaşmak için dolmuş hatları vardır. Özel aracıyla gelenler için otopark bulunmakla birlikte plaja her mevsim girişler ücretsizdir.

Kızılağaç Denizi Nasıl?

Kızılağaç Halk Plajı civarında deniz, berrak olmasına rağmen biraz derindir. Çocuklu aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenlerin bu konuda biraz dikkatli olmaları gerekmektedir. Plajın sahili kumla karşılık çakıllarla dolu olduğundan plaj ayakkabısı giymekte yarar vardır.

Kızılağaç Halk Plajı Ücretli Mi?

Kızılağaç Halk Plajı’na girişler tamamen ücretsizdir.