Adrasan Nerede, Nasıl Gidilir?

Adrasan, Türkiye'nin son dönemde önemli turizm merkezleri arasında yer alıp, koyları ve tarihi güzellikleriyle ön plandadır.

5/5 - (1 vote)

Adrasan son dönemde Türkiye’nin en gözde tatil mekanları arasında yer almaktadır. Sadece deniz olarak değil doğası ve tarihi yapıtlarıyla da dikkat çeken Adrasan’ın etrafı çam ağaçlarıyla kaplıdır. Hâl böyle olunca da ormanların bu muhteşem güzelliğini görmek isteyen turistler bölgeye büyük bir önem vermeye başladılar.

Antalya’nın en çok dikkat çeken beldeleri arasında yer almayı başaran Adrasan diğer adıyla Çavuşköy olarak da bilinmektedir. Kumsalıyla meşhur olan koyun uzunluğu 2 kilometreyi bulurken şehir merkezine de uzaklığı 95 km kadardır.

Adrasan

Tarihi yapısıyla tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başaran Adrasan’ın yakınlarında Olympos Antik Kenti ile Chimera bulunmaktadır. Bey Dağları’na sırtını dayayan beldedeki koyun denizi sığ, zemini ise tamamen kumludur. Su sporlarına ilgi gösterenlerce de oldukça sevilen Adrasan’da çeşitli aktivitelere katılmak mümkündür.

Adrasan Nerede?

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan Adrasan, Kemer’e yakınlığıyla da bilinmektedir. Denizin mavisiyle bütünleşen beldede turunç bahçeleri, portakal ağaçları, yemyeşil ormanlar ve koylar buraya gelen turistleri büyülemektedir. Tatil sezonunun Aralık ayına kadar devam ettiği bölgede suyun berraklığı yaklaşık 30 metrelik su altı görüş mesafesi sunmaktadır.

Uzun bir kumsala sahip olan Adrasan’ın hemen karşısında Musa Dağı, koyun ilk kısımlarında ise Markız Tepesi bulunmaktadır. Beldenin hemen her iki tarafında yükselen ormanların güzelliği ilgi çekerken doğa yürüyüşü yapanlar ve yeni yerler keşfetmek isteyenler için Myra, Xantos, Çıralı, Demre, Kaş ve Phaselis adeta birer tarihi doku oluşturmaktadır.

Antalya 95 km, Antalya Havalimanı’na ise 111 km mesafede bulunan Adrasan’a şehir merkezinden 1.5 saatlik yolculuk sonrasında ulaşmak mümkündür.

Adrasan

Adrasan’a Nasıl Gidilir?

Uçakla Adrasan’a gitmek isteyenler öncelikle Antalya Havalimanı’na inmelidirler. Adrasan’a 111 km mesafede bulunan Antalya Havalimanı’ndan toplu ulaşım araçları ya da özel transfer hizmetleri ile gideceğiniz yere varabilirsiniz.

Özel araçla; İstanbul – Adrasan arası mesafe 775 km seyahat süresi 9 saat, Ankara – Adrasan arası mesafe 570 km seyahat süresi 7.5 saat, İzmir – Adrasan arası mesafe 511 km seyahat süresi ise 7 saat kadardır.

Adrasan Nerede Hangi İlde?

Adrasan, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlıdır. Muğla ile Antalya arasında kalan beldenin şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık olarak 95 km kadardır.

Antalya’dan Adrasan’a Nasıl Gidilir?

Adrasan’a Antalya Otogarı’ndan düzenli olarak her gün dolmuş seferleri düzenlenmektedir. Olympos Çavuşköy sapağında inerek Adrasan yönüne giden minibüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca Kumluca Otogarı’ndan da Adrasan’a dolmuş seferleri bulunmaktadır.