Büyük Çakıl Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Büyük Çakıl Plajı, dağlardan gelen kaynak sularıyla birleşen, sahil kısmı çakıllı olsa da denizde kumlarla karşılaşabileceğiniz bir koydur.

Rate this post

Büyük Çakıl Plajı, merkez konumlara yakınlığının dışında yemyeşil alanda yüksek iki tepe arasında kalan bölgede ve ucu kayalıklara yaslanmış bir şekildedir. Plajdaki büyük çakıllardan adını alan bu mekanda denizin içi kumludur. Ancak yine de her ihtimale karşın deniz ayakkabısı alınması gereklidir.

Bölgedeki diğer koylara nazaran denizi biraz dalgalı olan bu plajda sabah saatlerinde dalgalanma biraz daha azdır. Büyük Çakıl Plajı’nın en önemli özelliklerinden biri kaynak sularıyla beslenmesidir. Gidebileceğiniz her koyda bunu bulmanız mümkün olmazken denize girdiğiniz anda bir tarafınız tuzlu diğer tarafınızda tatlı suda kalabilmektedir.

Dağlardan akmakta olan kaynak suyunun denize karışması sonucunda serinliği rahatlıkla fark edebilirsiniz. Plajın tek kötü yanlarından biri ise aniden derinleşmesidir. Büyüleyici bir maviliğe sahip olan plaj sizi kendisine aşık edebilecek güzelliktedir.

Akdeniz’de gün batımını rahatlıkla seyredebileceğiniz en güzel yerler arasında olan Büyük Çakıl Plajı’na girişler ücretsizdir. Şemsiye ve şezlong kiralama gibi bir derdin olmadığı plajda bulunan restoranlarda yeme-içme gibi aktivitelere de katılabilirsiniz.

Büyük Çakıl Plajı

Büyük Çakıl Plajı Nerede?

Büyük Çakıl Plajı, Antalya’nın Kaş ilçesindedir. İlçe merkezine çok yakın konumda olan plajın mesafesi 1.5 km kadardır. 50 metre uzunluğunda bir plaja sahip olan mekan tertemiz suyu ve koyun doğal güzellikleriyle ön planda yer almaktadır.

Büyük Çakıl Plajı’na Nasıl Gidilir?

Büyük Çakıl Plajı’na karayolu ile ulaşım vardır. Özel aracınızla ve otobüslerle de rahatlıkla gidebileceğiniz plaja Andifli Mahallesi Hükümet Caddesi üzerinden de varılabilmektedir.

Jandarma binasının hemen önünden geçen asfalt yolu takip ederek özel aracınızla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.